Alta sėkmės istorija Pakistane

1Melžiamų karvių skaičius: 3 100
Pieno produkcija: 30.5 L
Vidutine laktacijos diena: 179
Karvių apsivaisinimo koeficientas: 34%
Rujos nustatymo koeficientas: 59%
Apsiveršiavimo intervalas: 401 dienos
Genetinis planas : Produkcija 50 | Sveikata 30 | Eksterjeras 20

 

Apie Pakistano ūkį

Vystyti sėkmingą ūkį Pakistane išties nelengva. Čia vyrauja karštas ir drėgnas oro klimatas, o tai gali neigiamai paveikti galvijų vaisingumą (dėl prasto klimato šis rodiklis kartais nukrenta iki 5 – 7 %). Siekdami sėkmingai padidinti veršingų karvių skaičių, daugelis ūkių pirmenybę teikia sezoniniam, žiemos veisimui. Tačiau ūkininkai nenuleidžia rankų. Per pastaruosius 10 metų Pakistane buvo pastatyta daugybė didelių ir modernių pieno fermų, o tai kardinaliai pakeitė tokio ūkio tradicijas šalyje. Visi pastatai buvo įrengti atsižvelgiant ne tik į produktyvumą, bet ir į galvijų komfortą. Šiuo metu Pakistane galima rasti daugiau nei 10 fermų, kuriose glaudžiasi po 3 000 gyvulių.

Pakistano sėkmės istorija

Šį kartą norime su jumis pasidalinti Umer Farms, vieno didžiausių korporatyvinio ūkio Pakistane, sėkmės istorija. 230 akrų teritorijoje 2011 metais pastatytas ūkis įsikūręs Šeikupuro mieste, šiaurės rytų Pakistane.  Nuo pat jo įkūrimo pradžios, vadovybė skyrė didžiulį dėmesį ūkio modernizavimui ir kvalifikuotų darbuotojų pritraukimui, kurių dalis netgi buvo kviečiami atvykti iš kitų pasaulio valstybių. 130 darbuotojų deda visas pastangas siekdami atitikti aukščiausius biologinius standartus, o geriausi galvijų mitybos ir sveikatos specialistai, kartu su ūkio vadais, užtikrina, kad būtų pasiekti visi užsibrėžti tikslai.

Umer Farms tikslas nėra tik užtikrinti geriausią pieno kokybę ir maksimalų jo kiekį. Ūkio vadovams taip pat svarbu naudoti aukščiausios kokybės ir geriausios genetikos bulių sėklą.

Alta Genetics kartu su šiuo ūkiu bendradarbiauja beveik trejus metus, per kuriuos spėjo pamatyti norimus rezultatus, pagal savo pasirinktą genomini planą:

Produkcija 50 | Sveikata 30 | Eksterjeras 20

Prieš pradedant bendradarbiauti su Alta, Umer Farms besirūpinančiam veterinarijos daktarui Ahmedui Hasounui didžiausią susirūpinimą kėlė vaisingumas, tačiau gauti rezultatai pranoko jo lūkesčius.

Genetikos tiekėjas Karvių apsivaisinimo koeficientas 2015m. Karvių apsivaisinimo koeficientas 2016m.
Alta Genetics 35 % 39%
Kompanija X 33% 35%

 

„Bendradarbiaudami su Alta ir naudodami Alta CONCEPT PLUS bulių spermą jau matome pirmuosius rezultatus, kurie leidžia didinti ūkio vertę. Bendradarbiaudami su Alta džiaugiamės 1.5 % padidėjusia vaisa, o tai per metus leidžia uždirbti po 45 eurus nuo karvės. Tikimės, kad su Alta bendradarbiausime ir toliau“, – mintimis apie pokyčius dalijosi Dr. Hasounas.

 

  Buvo Yra
Vidutiniškai dienų nesėklinta 186 dienos 110 dienų
Rujos nustatymo koeficientas  49 % 59 %
Apsivaisinimo koeficientas  23 % 35  %
Vaisa per 21 d. ciklą 11 % 21 %
Veršiavimosi intervalas 462 dienos 401 diena
Pirmojo veršiavimosi amžius 26 mėnesiai 24 mėnesiai

 

Parengta pagal: altagenetics.com

Susiję straipsniai

Comments are closed.