Baltarusijos eksportas į ES ir pasaulinis pienininkystės ūkių mažėjimas

2012 m. Baltarusijos eksportas į ES šalis padidėjo daugiau kaip 38 proc. Užsienio reikalų ministerijos atstovas Andei Savinykh teigia, kad toks bendradarbiavimas su ES šalimis yra pagrindinis šalies ekonomikos variklis. Taip pat džiaugiasi, kad pieno pramonės įmonėms ES suteikė sanitarinius sertifikatus, kurie suteikia galimybę eksportuoti savo produkciją Europos rinkai. 2012 m. eksportuojama produkcija sudarė apie 8.3 mlrd. dolerių, tuo tarpu 2011 m. buvo apytiksliai 6.4 mlrd. dolerių.

Maži pienininkystės ūkiai Anglijos rytuose gali būti pakeisti į pramoninio masto „geriausios kokybės pienines“, – teigė ūkio ekonomistas. Jungtinėje Karalystėje visai neseniai buvo keli tūkstančiai mažų pienininkystės ūkių, šiuo metu išliko tik kiek daugiau nei 200 ūkių. Pasak Nacionalinės ūkininkų sąjungos vyriausiojo ekonomisto Sean Rickard, tokia situacija susidarė dėl pieno supirkimo kainų mažėjimo, daugelis ūkininkų neišgalėjo išlaikyti, nors ir nedidelio, ūkio. Nepaisant to pastarasis pastebėjo, kad pieno gamyba mažėjant ūkių skaičiui nesmuko, kadangi didėjo bandos, tai yra kūrėsi stambūs ūkininkai. Taip pat ekonomistas akcentavo, jog šalyje susidarė situacija, kad išsilaikyti gali tik stambūs ūkiai, kurie patys gali gaminti pieno produktus – jogurtus, sūrius ir kt., bei tiesiogiai parduoti vartotojams ar prekybos tinklams.

JAV turimų galvijų banda sumažėjo daugiau kaip 91 mln. galvijų, tai mažiausias turėtos bandos dydis per 60 metų. Šalį nuo 2012 m. rugsėjo mėn. siaubia sausra, dėl kurios ūkininkų pasėliai išdžiuvo, taip pat nedžiugina ir ganyklų padėtis. Jei ir toliau nebus lietaus, prognozuojama, kad ūkininkai privalės dar drastiškiau mažinti turimas bandas, kad išsilaikytų.

Parengta pagal Belarus telegraph agency, BBC, huffingtonpost.com informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.