D. Britanijos pieno ūkis yra „beviltiškoje padėtyje“

britanijos ukisSupirkimo kaina nuo pavasario nukrito nuo 33 iki 27 pensų už litrą. D. Britanijos fermeriams šiuo metu už pieną mokama mažiau nei jį kainuoja pagaminti (30 pensų). Keturi šimtai pieno gamintojų pasitraukė iš verslo šiais metais, o tai yra perpus daugiau nei per visus praėjusius metus.

George‘as Dunn‘as, generalinis Ūkininkų asociacijos direktorius, sako: „Tai siaubingi laikai… Mes prarandame šeimos ūkius. Yra slėnių, kuriuose buvo 20 pieno ūkių, o dabar nei vieno iš jų nebėra“.

Pieno supirkimo gigantas „Arla“ paaštrino situaciją, gąsdindamas, jog kainos dar labiau kris.

Kai kuriuose prekybos centruose pienas tekainuoja vieną svarą už keturias pintas (2,27 l). G. Dunn‘as mano, kad ūkininkams net nebūtinas pieno kainų kilimas, jiems svarbiausia žinoti, kur pinigai dingsta bei gauti sąžiningesnę dalį pelno.

Didieji pieno supirkėjai, tokie kaip „Arla“, „Dairy Crest“ ir kt., dėl mažų supirkimo kainų kaltina prekės perteklių, pasaulines pieno kainas, Rusijos importo draudimą ir prekybos centrų kainų karus, tačiau ūkininkai nenori su tuo sutikti, kol nebus pateikta detalesnių įrodymų. Jie reikalauja sąžiningumo, aiškumo bei pinigų tarp pieno perdirbėjų ir pardavėjų sekimo. Plačiau

BBC informacija

Susiję straipsniai

Comments are closed.