Didėjanti galvijų tuberkuliozės grėsmė

Indonezijos vyriausybė užsimojo įsteigti nuosavą galvijų fermą Australijoje. Pasak Indonezijos žemės ūkio ministro Dahlan Iskan, tokio ūkio įkūrimas padėtų atkreipti dėmesį į Indonezijos galvijininkystę, be to leistų užtikrinti šalies apsirūpinimą jautiena. Ministro teigimu, nors Indonezijoje auginti galvijus pigiau, reikia apsirūpinti atitinkamu reikiamos jautienos kiekiu. Indonezijai taikomos galvijų iš Australijos importo kvotos, kurios buvo įvestos 2011 m., po to kai buvo nustatyta, kad keliuose Indonezijos ūkiuose žiauriai elgiamasi su importuotais galvijais. Pasak Australijos vyriausybės atstovų, mažai tikėtina, kad šalis panaikins nustatytą kvotą. Todėl Indonezijos vyriausybė sumanė kitaip apsirūpinti jautiena – įsteigti savo ūkį Australijoje.

Didžioji Britanija paskelbė praėjusių (2012) metų dėl tuberkuliozės paskerstų galvijų skaičių – 38 tūkstančiai galvijų, tai apytikriai 10 proc. daugiau nei 2011 m. Atsižvelgus į susiklosčiusią padėtį, šalies vyriausybė reikalauja aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerijų nedelsiant imtis veiksmų, kurie sumažintų tuberkuliozės paplitimą. Žemės ūkio ministras David Heath teigia, kad būtina kontroliuoti ne tik ūkiuose esančius galvijus, bet ir laukinius gyvūnus, tokius kaip barsukai, kurie irgi yra tuberkuliozės platintojai. Todėl jo nuomone, ir patys ūkininkai privalo imtis visų įmanomų prevencijos priemonių, padedančių užkirsti tuberkuliozės plitimą.
2012 m. liepos mėn. buvo įvesta galvijų kontrolė, bei griežtesni aplinkos apsaugos reikalavimai. Tačiau pakeitimams nedavus norimo rezultato, 2013 m. sausio mėn. minėti pakeitimai buvo dar labiau griežtinami, taip pat padidinta atsakomybė ūkio savininkams. Vyriausybės atstovų teigimu, būtinos griežtesnės priemonės norint išnaikinti tuberkuliozės paplitimą Jungtinėje Karalystėje.

Parengta pagal farminguk.com ir adelaidenow.com informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.