ES pesticidų ir į Rusiją importuojamų vokiškų žemės ūkio produktų draudimai

Europos Sąjungos vartotojų sveikatos ir politikos komisijos narys Tonio Borg paskelbė, kad Komisija ketina siūlyti dalinį draudimą neonicotinoid pesticidų naudojimui, kadangi pastarieji neigiamai veikia bites. Neonicotinoid pesticidai padeda ūkininkams apsaugoti pasėlius bei kitus augalus nuo parazitinių kenkėjų, tokių kaip amarai, tačiau nustatyta, kad bitės nutūpusios ant tokio augalo, praranda koordinaciją ir nebegali sugrįžti į avilį. Europos Parlamento Žemės ūkio komiteto narys Alyn Smith teigė, kad jau seniai reikėjo apriboti šių pesticidų naudojimą, nes bitės yra vienintelis vabzdys gaminantis medų, ir jų populiacijos mažėjimas gali turėti labai neigiamų pasekmių. „Aš esu patenkintas, kad Komisija pagaliau pabudo ir suprato ką iš tikrųjų reiškia bičių populiacijos mažėjimas – geriau vėliau nei niekada“, – teigė A. Smith.

Rusija planuoja uždrausti mėsos ir pieno produktų importą iš trijų Vokietijos regionų. Federacijos veterinarijos ir fitosanitarijos paslaugas teikiantis Sergei Dankvert teigė, kad patikrinus importuojamus produktus iš Bavarijos, Žemutinės Saksonijos ir Šiaurės Reino regionų, buvo nustatyta, kad produktai neatitiko šalies (Rusijos) veterinarinių – sanitarinių reikalavimų bei tai, kad buvo nesilaikoma Muitų sąjungos importo taisyklių skirtų pienui ir pieno produktams. Dėl šių priežasčių nuo vasario 11-osios įsigalios draudimas importuoti minėtus produktus iš Vokietijos.

Velse nuo balandžio 1-osios įsigalios nauji galvijų judėjimo šalies ribose reikalavimų pakeitimai. Galvijai neatitinkantys reikalavimų negalės būti pervežti į kitą ūkį, net ir jei abiejų ūkių savininkas yra tas pats asmuo. Reikalavimai griežtinami dėl galvijų sergamumo tuberkulioze (TB), o sergantys galvijai pervežimo metu gali lengvai užkrėsti kitus galvijus. Aplinkos ministro John Griffiths teigimu, nauji reikalavimai dėl TB bus pradėti įgyvendinti nuo tuose rajonuose, kur ši liga labiausiai paplitusi. Pasak jo, tokio sprendimo priėmimą lėmė 2012 m. spalio įvykiai, kai daugiau kaip 9000 galvijų buvo paskersti dėl įsisiautusios TB epidemijos. Kaip dar vieną priemonę siekiant apsisaugoti nuo galvijų TB ligos plitimo ir galimų nelaimių, ministras įvardino tai, kad ūkininkai nebegalės patys diagnozuoti ar gydyti galvijų, jie turės kreiptis į veterinarijos gydytojus. „Mes pasitikime ūkininkaujančia bendruomene bei palaikome juos dėl kovos su TB, suprantu, kad tai yra pavojinga. Pasimokiau, kai įvyko tragiškas incidentas praėjusią savaitę, kur ūkininkas buvo mirtinai sužalotas atlikdamas TB testą vienam iš savo bulių. Velso vyriausybės vardu, prašau jo šeimos priimti nuoširdžią užuojautą“, – reziumavo J. Griffiths.

Parengta pagal Herald Scotland, Russia Beyond the Headline ir Farmers weekly informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.