Europos Parlamento pastatas skendo piene

Vakar pieno produkciją gaminantys ūkininkai keliais šimtais traktorių išriedėjo į Briuselio gatves ir apliejo Europos Parlamento pastatą pienu, informuoja „Reuters“.

Pienu buvo aplieti tiek policininkai, tiek ir pro šalį einantys praeiviai, nors sprendžiant iš nuotraukų dauguma protestuotojų taikėsi būtent į policininkus. Vėliau ūkininkai padegė šiaudų ryšulius ir automobilių padangas, taip sukeldami tirštų dūmų kamuolius. Apie sulaikytus ūkininkus pranešimų negauta.

Ūkininkai protestuoja prieš žemas supirkimo kainas ir neadekvačias kvotas pieno produkcijai. Belgijoje pieno supirkimo kaina siekia 0,26 euro už litrą, tuo tarpu vieno litro gamybos kaina – 0,40 euro, tokia kainų politika lėmė, kad daugelis nedidelių ūkių atsidūrė ties bankroto riba.

Protestuotojai ketina iki antradienio vidurdienio išlaikyti pozicijas prie Europos Parlamento. „Reuters“ duomenimis, tai ne pirmoji tokia ūkininkų protesto akcija. Štai 2009 metais pieno gamintojams pavyko pasiekti, kad jų produkcijos kainos būtų nežymiai padidintos.

Parengta pagal ELTA informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.