Gaisras pieno ūkyje bei pieno sektoriaus rezultatai

Remiantis „Žemės ūkio rinkos ir pajamų Europos Sąjungoje (ES) 2012-2022“ programa, laukiama, kad per ateinantį dešimtmetį ES pieniniai tiekėjai padidins sūrių ir lieso pieno miltelių (SMP) eksportą. Tikimasi, kad apytikriai 10 procentų eksporto padidėjimą lems ekonominis vystymasis bei didėjanti pieno produktų paklausa, be to ir ilgalaikės eksporto sutartys su Kinija, Alžyru bei Viduriniais Rytais. Prognozuojama, kad sviesto eksportas turėtų išaugti 50 procentų iki 184 000 tonų 2019 m. Ir nepaisant kvotos apribojimų pašalinimo, laukiama, kad 2022 m., lyginant su 2012 m., ES pieno produkcija išaugs 4 procentais iki 159 milijonus tonų.

Rusiją, Volgogrado sritį, paskutiniąją žiemos dieną sukrėtė vieno didžiausių regiono pieno ūkio gaisras, nutraukęs visus žemės ūkio darbus apylinkėse. Tiksliai neaišku dėl kokios priežasties įsiliepsnojo ugnis, tačiau pradiniais ekspertų duomenimis gaisras kilo ūkinio pastato palėpėje. Sudegė 600 kvadratinių metrų fermos stogo, ūkininkai skaičiuoja milijono vertus nuostolius. Tačiau nepaisant nuostolių džiaugiamasi, kad pavyko išsaugoti per 8 milijonus rublių verto turto.

JAV teikia praėjusių metų pieno sektoriaus rezultatus, pagal juos šalyje pieno produktų eksportas siekia daugiau kaip 5 bilijonus dolerių. Jau antrus metus iš eilės JAV pieninė pramonė eksportavo daugiau kaip 13 proc. savo metinių pieno miltelių kiekio. Paul Rovey, JAV pieno eksporto tarybos pirmininko teigimu, nepaisant praėjusiais metais šalį siaubusios sausros, nuo 2003 m. pieno gamyba padidėjo 18 proc., ir daugiau kaip pusė (56 proc.) pagaminto pieno buvo parduota užsienyje. 2012 m. didžiausią eksportuojamų pieno produktų dalį sudarė sūriai, išrūgų baltymų koncentratas bei pieno milteliai. Tikimasi, kad didėjančio eksporto tendencijos išliks ir ateityje, juolab, kad sudarytos didesnės apimties eksporto sutartys su Japonija, Pietų Korėja, Kinija.

Parengta pagal dairyherd.com, ynetnews.com, “Все для вас“ informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.