Gamtos stichijos pasiglemžė ūkininkų bandą

ūkininkų nuostoliai

Netikėtai užklupusi pūga privertė sunerimti ne vieną ūkininką. Mėnesio pradžioje Pietų Dakotą nusiaubė stipri pūga, kurios padarytus nuostolius ūkininkai tebeskaičiuoja.

Pietų Dakotos regiono ūkininkai nesitikėjo tokio ankstyvo žiemos sezono, todėl dauguma galvijų buvo laukuose. Šiandienai skaičiuojama, kad dėl pūgos ir šalčio neišgyveno virš 75 tūkstančių galvijų, nors tikrieji nuostoliai dar nežinomi.

„Pietų Dakotos Stockgrowers galvijų augintojų asociacijai priklausantys ūkininkai prarado nuo 20 iki 50 procentų galvijų. Daugelis karvių rastos sušalusios ganykloje, kitos – bandė slėptis užuovėjose, grioviuose. Tikslių nuostolių negalima įvardinti, dauguma galvijų nerasti. Jie gali būti nuklydę toliau nuo ganyklų ar vis dar nerasti dėl žemę padengusio keturių pėdų sniego“, – žurnalistams sakė žemės ūkio sekretorius Lucas Lentsch.

Iki šiol, ūkininkams gamtos stichijų padarytus nuostolius kiek įmanoma padengdavo valstybė. Tačiau dėl šių nuostolių atlyginimo ūkininkai negarantuoti, mat spalio 1-ąją baigėsi valstybės remiamos programos, ūkininkų žalai atlyginti, lėšos, o nauja paramos programa nėra patvirtinta. Apie tai ūkininkai neinformuojami, todėl dauguma iš jų fotografuoja negyvas karves, kaip nuostolių įrodymą, ir tikisi, kad jų patirti nuostoliai bus padengti.

Parengta pagal The Huffingtos post informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.