Genų technologijos padės kontroliuoti gyvūnų sveikatą

Molekulinės technologijos naujovių dėka per ateinančius 20 metų bus galima valdyti maistui skirtų gyvulių sveikatą, taip skambėjo pagrindinė Briuselyje vykusios konferencijos „Pažanga diagnostikoje“ išvada.

Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su nauju molekulinės technologijos atradimu, kuris padidins gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės galimybes.

„Šis molekulinės technologijos taikymas reiškia, kad dabar mes galime gyvūnų ligas, sveikatos problemas suprasti geriau nei bet kada anksčiau – genų lygmenyje – ir tai turės didelės įtakos mūsų veiksmams siekiant išvengti gyvūnų sveikatos problemų“, – sakė dr. Kirkas Adamsas (Kirk Adams).

Taip pat K. Adamsas pabrėžė, kad veterinarai dabar turės prieigą prie įvairesnių diagnostinių tyrimų, tai padės greičiau ir tiksliau nustatyti maistui skirtų galvijų ligas.

Diagnostiniai testai leis išsiaiškinti ne tik nuo ko krito gyvūnas, bet ir padės taikyti tikslingesnį gydymą bei sumažinti plataus spektro vaistų vartojimą. Numatoma, jog ateityje pagal genų seką bus galima nustatyti individualų gyvulių jautrumą tam tikriems medikamentams.
Molekuliniai tyrimai, pvz., PGR, taip pat palengvins ligos likvidavimą, leis geriau panaudoti vakcinas bei efektyvesnes biologinio saugumo priemones. Tai ypač svarbu kovojant su ligomis, pvz., paratuberkulioze, kurios galvijų bandose plinta besimptome forma.

Vienas iš pagrindinių klausimų, spręstų konferencijoje buvo naujų diagnostikos priemonių naudojimas, siekiant apsaugoti Europos ūkių gyvūnus nuo naujų (pasireiškiančių) ligų grėsmės. Pastarųjų atsiradimo priežastis buvo įvardinama, kaip naujų tipų patogeno arba naujų ligų plitimas iš kitų regionų. „Molekulinė technologija suteikia mums galimybę greitai ir tiksliai apibūdinti šias grėsmes ir kurti diagnostinius įrankius, kurie leis mums stebėti grėsmes ir įvertinus, imtis kovos su jomis priemonių“, – sakė dr. Adamsas.

Taigi mokslo pasiekimai iš esmės pakeis maistui skirtų gyvulių sveikatos ir gerovės valdymą.

Parengta pagal „The Pig Site“ informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.