Investicijos į pieno gamybą bei bulius sužalojęs ūkininką

 

Per 2013 m. Švedijos ir Danijos pieninis kooperatyvas Arla ketina investuoti 358 mln. dolerių į žemės ūkio produkcijos gamybos didinimą. Viena iš svarbiausių kooperatyvo investicinių sričių yra augalininkystė, pasak kooperatyvo atstovų – siekiama padidinti grūdinių kultūrų naudingumą, tiek žmogaus organizmui, tiek ir galvijams, per duodamų pašarų maistingumą. Taip pat kooperatyvas ketina investuoti į Vokietijoje esančią Pronsfeld pieninę, investicijos (apie 25 mln. dolerių) skirtos padidinti pieno miltelių ir sviesto gamybą. Arla generalinis direktorius Povl Krogsgaard teigia, kad kooperatyvas investuoja į pienines tam, kad pastarųjų pagalba būtų didinamos eksporto apimtys už ES rinkos ribų. „Arla grupės strategijos tikslas  – sumažinti gamybos kainas iki 2015 m. pabaigos, per, pavyzdžiui, investicijas į projektus padėsiančius supaprastinti gamybą mūsų pieninėse. Šiais metais mes investuosime maždaug 360 milijonų į tokius projektus“, – akcentavo P. Krogsgaard.

Didžiąją Britaniją sukrėtė žinia, kad savo ūkyje buvo mirtinai sužalotas ūkininkas. 55 metų ūkininkas David Stephens kartu su veterinarijos gydytoju apžiūrėjo galvijus, iškart po to buvo jis užpultas savo auginamo buliaus. Mirusio ūkininko draugas žurnalistas sakė: „Tai yra didelė tragedija. Aš žinau iš asmeninės patirties, jog buliai yra kaip laukiniai ir gali būti visiškai nenuspėjami. Užjaučiu  jo gražią žmoną ir jų tris vaikus šiuo baisiai liūdnu laiku“. Įvykį tiria Sveikatos ir saugumo tarnyba.

JAV ūkininkai, ypač iš pienininkystės ūkių, samdo dietologus galvijams, kad būtų įsitikinę, jog jų galvijai gauna reikiamą maistinių medžiagų kiekį, užtikrinantį jų  sveikatą ir gerą gamybą. Standartiškai šėrimo racioną sudaro įvairių grūdų kombinacija, susimaišyta su reikiamais vitaminais ir mineralais, taip pat  šienas ir silosas. Ūkininkai samdo dietologus (jiems moka mėnesinį mokestį), norėdami gauti didžiausią bandos primilžį, o kaip žinoma, šėrimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, kuriuos galvijų augintojai turi stebėti. Pagrindinis dietologo uždavinys – atsižvelgiant į raciono sudedamąsias dalis sudaryti optimalų, atitinkantį visus galvijo poreikius, neperteklinį galvijų racioną, užtikrinantį pieno gamybą bei apsaugantį galvijus nuo ligų.

Parengta pagal processtechnology.com, The Sun ir tribtoday.com informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.