Pieno ūkio naujienos

Kaip sėkmingai valdyti pieno ūkį?

Visi žinome, kad nors ūkininkas negali daryti įtakos pieno supirkimo kainai, pasirinkęs tinkamą veisimo strategiją, bulius ir skirdamas daug dėmesio ūkio valdymui, jis gali padidinti pieno kiekį ir pagerinti jo sudėtį. Tačiau šiame darbe ne paskutinėje vietoje turėtų būti ir nusiteikmas.

Nenutrūkstamas mokymasis

Įnykus į rutiną ir vos spėjant atlikti visus ūkio darbus, sunku pastebėti ką darote ne taip ir domėtis naujovėmis galinčiomis efektyvinti darbų atlikimą. Dėl šios priežasties stenkitės kuo dažniau lankytis įvairiuose seminaruose ir mokymuose. Tai jums padės neatsilikti nuo naujovių ir sužinoti būdus, kaip palengvinti savo rutiną, pasiekti geresnių rezultatų.

Jūsų ūkis yra verslas

Nors pieno ūkis yra verslas, jame dažnai vadovaujamasi emocijomis. Bijoma įžeisti partnerius ir su jais atsisveikinti, griežtai reikalauti susitarimo vykdymo, atleisti blogai dirbantį pavaldinį ir gailima brokuoti nepelningas karves. Visuomet prisiminkite, kad ši veikla turi nešti pelną ir jūs neturėtumėte vadovautis emocijomis.

Susikoncentruokite į teigiamus dalykus

Kad ir kaip nesisektų, visuomet prisiminkite kodėl atėjote į pieno ūkį ir mokėkite pasidžiaugti mažomis pergalėmis. Kad ir kaip banaliai skambėtų, teigiamai nusiteikus darbus atliksite greičiau ir jausitės didesnį malonumą. Yra dalykų, kurių negalite pakeisti, todėl geriau savo energiją nukreipkite ta linkme, kuri gali duoti rezultatų.

Nusistatykite savo planus

Neįmanoma pasiekti neapsibrėžto rezultato, todėl visuomet turėkite planą ir jį vykdykite. Atsirinkę kas šiuo metu yra svarbiausia jūsų ūkiui (primilžio padidinimas, mažesnis veršelių gaišimas, naujų darbuotojų pritraukimas…), visuomet žinosite kaip sekasi siekti tikslo ir ar jo nepamirštate. Kiekvieną mėnesį peržiūrėkite rezultatus, kritiškai įvertinkite ar padarėte viską, kad judėtumėte link tikslo ir, jeigu gauti atsakymai netenkina, dar kartą apsvarstykite ar savo energiją nukreipiate reikiama linkme.

Tinkamai išnaudokite darbuotojus

Daugybė šalies ūkininkų skundžiasi, kad vis sunkiau rasti žmonių norinčių ir galinčių dirbti fermose, todėl vertinkite savo darbuotojus. Investuokite į jų mokymus, skirkite premijas už gerai atliktus darbus ar ūkio taisyklių laikymąsi, tačiau nenuolaidžiaukite. Jeigu vienam darbuotojuileisite nuolat vėluoti į darbą arba ateiti išgėrus, kiti supras, kad toks elgesys yra toleruojamas ir gali taip pat pradėti elgtis netinkamai.

Parengta pagal: progressivedairy.com