Kaip užtikrinti karvių nagų sveikatą?

6Nagų tvarkymas. Kartą ar du per metus į savo darbotvarkę įtraukite galvijų nagų tvarkymą. Tam tinkamiausias metas yra tuomet, kai karvė yra užtrūkusi arba iki 100-osios laktacijos dienos. Telyčių nagomis geriausia pasirūpinti iki apsiveršiavimo likus 3 – 4 mėnesiams.

Tvarto švara. Nuodugniai apžvelkite tvartą, kuriame laikote galvijus. Siekdami apsaugoti karves nuo neplanuotų ligų, užtikrinkite, kad grindys visuomet būtų sausos ir švarios, neleiskite, kad tvarte per ilgai nesikauptų mėšlas ir pašalinkite visus aštrius daiktus, kurie gali sužeisti fermos gyventojas.

Šėrimas. Karvėms duokite tik subalansuotą ir tinkamą kiekį pašaro. Venkite staigių bei drastiškų pašaro pokyčių.

Komfortas. Ilgos stovėjimo valandos neigiamai veikia galvijo sveikatą. Pasirūpinkite patogiu karvių poilsiu ant kokybiškų čiužinių ir neverskite jų ilgai laukti patekimo į melžimo aikštelę.

Nagų priežiūra. Galvijų nagos viduomet privalo būti švarios ir sausos.

Poilsis. Pasistenkite, kad tvarte galvijas turėtų pakankamai vietos ir gulėdamas galėtų praleisti 10 – 14 valandų per parą.

Jokio streso. Kuo mažiau streso patirs gyvulys, tuo stipresnė bus jo imuninė sistema ir atsparumas įvairioms ligoms. Pamirškite pakeltą balso toną, šiurkščius judesius bei nekantrų raginimą ir galėsite džiaugtis sveikesniu gyvuliu.

Klimato kontrolė. Pernelyg didelis karštis vargina gyvulius, tad pasirūpinkite vedinimo sistema tvarte. Esant aukštesnei nei 20 laipsnių temperatūrai, rekomenduojama galvijus apšlakstyti vandens lašeliais.

Kojų vonelė. Masažuojanti ar gaivinanti kojų vonelė patinka ne tik žmonėms. Raskite laiko, kurį galėtumėte skirti galvijų nagų plovimui su kalcio hidroksidu. Tokiu būdu nuo nagų pašalinsite visus nešvarumus ir išlaikysite sausas karvių kojas.

Jokių drastiškų pokyčių. Rutina padeda karvėms jaustis saugiai ir ramiai, tad prie pokyčių jas pratinkite palengva. Staigūs pasikeitimai galvijui gali sukelti stresą ir pabloginti sveikatą.

Dalinkis:

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *