Karvės tvarkaraštis

CowVisada manome, kad mes turime per mažai laiko, o karvės nieko neveikia. Esame linkę taupyti savo, bet jokiu būdu ne karvių laiką. O kaipgi yra iš tikrųjų?

Karvės para kaip ir mūsiškė sudaryta iš 24 valandų. Ir ką gi ji tuo laiku veikia? Paėdimui karvei reikia 3-5 valandų, pusvalandžio reikia atsigėrimui. Bendravimui 2-3 valandos, atrajojimui 7-10, poilsiui 12-14 valandų.

Jau dabar matome, kad laiko paroje jai per mažai, o kur dar melžimas?

Taigi reikia darbus fermoje organizuoti taip, kad jie netrukdytų karvės tvarkaraščiui ir laikas praleistas ne grupėje (garde) neužtruktų daugiau kaip 2,5 – 3 valandos per parą. Įpraskime taupyti karvių laiką.

Įsiveskime fermoje tokią tvarką, kad ne karvei tektų laukti daktaro atskirtai prie melžimo aikštelės, o atvirkščiai, daktaras lauktų karvės. Reikia kuo greičiau suteikti karvei gydymą ir ją gražinti į grupę.

Pagrindinį pieno kiekį karvė pagamina ilsėdamasi. Jeigu sutrukdysime jos poilsį, prarasime pieno.

Pasižiūrėkime truputį plačiau. Taip, karvės pienas ant liežuvio, bet ir ne tik ant jo. Karvės pienas ir patogioje guoliavietėje, ir darniame darbų organizavime, kuris suteikia galimybę karvei pailsėti.

Dalinkis:
Dr. Donata Uchockienė

Apie Dr. Donata Uchockienė

Išsilavinimas: gyvulininkystės technologija, veterinarija, verslo vadyba ir administravimas.

Patirtis: pirminė gamyba, gyvulininkystės aptarnavimas, mokslas, mokymas, konsultavimas.

Konsultavimo sritys:

  1. Bandos valdymas – pagalba ūkiams kuriant bei palaikant sveiką, produktyvią ir pelningą bandą; reprodukcija, brokavimas, darbų organizavimas ir kiti klausimai.
  2. Pieno ūkio valdymas – pagalba ūkiams sudarant atlyginimų sistemas, pasirenkant ir apskaičiuojant pieno ūkio efektyvumo rodiklius, įdiegiant pieno ūkio finansines ataskaitas.

Susiję straipsniai

Comments are closed.