Liesas pienas neleis nutukti: tiesa ar melas?

Jungtinėse Amerikos Valstijose medikai rekomenduoja 2 metų ir vyresniems vaikams duoti tik lieso pieno. Pasak medikų, tada vaikai neturėtų problemų dėl nutukimo. Virdžinijos universiteto mokslininkai ir pediatrijos gydytojai, siekdami patikrinti ar JAV nusistovėjusi „lieso pieno“ nuostata yra teisinga, ėmėsi tirti kas geriau – riebus, liesas ar sojų pienas.

Tyrimo metu buvo apklausta per 11 tūkstančių tėvų, kurie augina 2 ir/ar 4 metų vaikus, kokį pieną duoda pastariesiems. Mažieji buvo sveriami. Paaiškėjo, kad vaikai geriantys liesą pieną yra imlesni nutukimui, nei vaikai geriantys riebų pieną – tai parodė tyrimo rezultatai, kai buvo ištirtas vienodas 2 ir 4 metų vaikų skaičius.

Taigi paaiškėjo, kad 2 metų vaikų tarpe geriančių liesą pieną 14 proc., o 4 metų – 16 proc. turėjo antsvorio. Tuo tarpu 2 ir 4 metų vaikai geriantys riebų pieną antsvorio turėjo atitinkamai 9 ir 13 proc. Apskaičiuota, kad net 57 proc. vaikų, kuriems duodamas liesas pienas, turi antsvorio.

Mokslininkai paaiškino, kad tokia situacija susidaro dėl to, kad pieno riebalai suteikia sotumo jausmą, mažina apetitą vaikams. To rezultatas – vaikai mažiau valgo kitų maisto produktų, tokiu būdu sumažinama nutukimo rizika.

Taigi, atlikto tyrimo rezultatai prieštarauja JAV gydytojų rekomendacijoms, kad nuo dvejų metų vaikams reikėtų duoti tik nugriebtą/liesą pieną.

Taip pat ir britų ekspertai nepataria iki 5 metų vaikams duoti lieso pieno, kadangi vaikams reikia papildomos energijos augimui ir vystymuisi, o ją gali suteikti ne tik riebus pienas, bet ir kiti didesnio riebumo pieno produktai.

Parengta pagal rg.ru informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.