Lietuviška jautiena keliaus ir į Australiją

Jautiena į AustralijąValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog Australijos maisto standartų agentūra (FSANZ), įvertinusi kempinligės situaciją mūsų šalyje ir VMVT diegiamą kontrolės sistemą, Lietuvą pripažino mažiausios rizikos šalimi ir įtraukė į 1-os rizikos grupės šalių sąrašą.

FSANZ išvados pateiktos oficialioje audito, dar pernai metais vykdyto Lietuvoje, ataskaitoje. Ši ataskaita ir oficialaus statuso šaliai priskyrimas yra vienas galutinių etapų suteikiant galimybę eksportuoti lietuvišką jautieną ir jautienos produktus į Australiją.

Ypatingai griežta šios ligos stebėsena Lietuvoje vykdoma nuo 2000 metų. Per tą laiką iš viso ištirta beveik 800 tūkst. (791 800) mėginių šiai ligai nustatyti.

Tiriami visi sveiki skerdžiami galvijai, vyresni kaip 72 mėnesių amžiaus, priverstinai paskersti galvijai, vyresni kaip 48 mėnesių amžiaus, nugaišę galvijai ir kiti padidintos rizikos grupei priklausantys galvijai, avys ir ožkos – vyresni kaip 18 mėnesių amžiaus.

Tiriami ne tik Lietuvoje užauginti, bet ir iš kitų šalių atvežti gyvūnai. Viena svarbiausių galvijų kempinligės plitimo priežasčių – galvijams skirti pašarai, jei į jų sudėtį įeina užkrėstų gyvūnų audinių dalys, pvz., kaulų miltai. Todėl Lietuvoje uždraustas mėsos kaulų miltų, kraujo miltų, pašarų priedų, kurių sudėtyje yra šių medžiagų, importas, jų naudojimas gyvulių, paukščių ir žuvų pašarų gamyboje.

Dėl to kiekvienais metais atliekama keli šimtai pašarų tyrimų.

Susiję straipsniai

Comments are closed.