Lietuviški produktai Vokietijos parodoje

Berlyno maisto gamybos ir žemės ūkio parodoje „Žalioji savaitė“ prie lietuviško maisto produktų susidarė spūstys, norinčiųjų paragauti.

Šiuo metu vykstančioje tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“ naujausiais ir gardžiausiais savo gaminiais lankytojus vaišina kelios, Lietuvą atstovaujančios, mėsos perdirbimo įmonės – „Biovela“, „Agrovet“, Krekenavos agrofirma bei „Delikatesas“. Ne naujokė šioje parodoje ir kietojo fermentinio sūrio „Džiugas“ gamintoja pieno perdirbimo įmonė „Žemaitijos pienas“, taip pat ekologišką duoną kepanti bendrovė „Saimeta“.

Augenijaus Gudžiūno, „Agrovet“ vadovo, teigimu, Vokietija nėra iš tų šalių, kurios nusiteikusios prieš importinius produktus, todėl ir lietuviškiems gaminiams maisto parduotuvių lentynose atsiranda vietos. Eksportas į Vokietiją 2011 m. sudarė 10 proc. viso Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto. Pradiniais duomenimis, minėtos augimo tendencijos išliko ir 2012 m. Nuo krizės pradžios iki praėjusių metų lietuviškos kilmės maisto produktų eksportas į Vokietiją padidėjo apie 50 proc.

Parengta pagal ELTA informaciją.

Dalinkis:

Susiję straipsniai

Comments are closed.