Lietuvoje karvės sveikesnės negu Europos Sąjungoje

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Taip teigia Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos atstovai.

Asociacijos atstovams didžiausią susirūpinimą kelia pieninių karvių, Lietuvos juodmargių veislinių produktyvumo ir genetinių rodiklių gerinimas. Anot ūkininkų, dėl neapskaitomos bulių spermos įvežimo, kuri dažniausiai yra prastos kokybės, nukentės karvių genetika.

„Lietuvoje karvės yra 10–15 proc. sveikesnės negu Europos Sąjungoje, ilgesnis jų produktyvusis ir gyvenimo laikotarpis. Todėl labai svarbu stebėti šių gyvulių genetiką ir neleisti jos bloginti“, – teigia LSMU VA veisimo katedros vedėja prof. dr. Vida Juozaitienė.

Karvių genetika priklauso nuo sėklinimo, tad jeigu ūkininkai perka prastą, pigią sėklą, atitinkamai prastesni genai yra perduodami prieaugliui, taip nukenčia kokybė ir gyvulių produktyvumas. Asociacijos atstovai akcentuoja, kad reikalinga griežtesnė įvežamos spermos kontrolė.

Lietuvos juodmargių veislių gerintojų asociacija buvo įkurta 1993 metais. Tai viena didžiausių asociacijų, vienijanti 2178 narius iš 40-ies šalies rajonų, tarp kurių yra 65 juridiniai asmenys – ŽŪB, mokslo įstaigos ir įmonės, teikiančios paslaugas žemės ūkiui.

Pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją

Susiję straipsniai

Comments are closed.