Lietuvos – Rumunijos bendradarbiavimas

Vakar (kovo 12 d.) žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ir žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Rumunijos ambasadoriumi Dan Adrian Balanescu.

Susitikimo metu ministras prof. V. Jukna supažindino svečią su naująja Vyriausybės programa, akcentuojančia žemės ūkio konkurencingumo didinimą ir įvairiapusę kaimo plėtrą. Kalbėdamas apie šiemet įvyksiantį Lietuvos pirmininkavimą ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybai, viceministras M.Kuklierius akcentavo, kad Lietuva pirmenybę skirs Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ir Bendrosios žuvininkystės politikos (BŽP) reformos baigiamiesiems darbams, gyvūnų ir augalų sveikatos, žemės ir maisto ūkio produktų eksporto skatinimo bei vaisių ir daržovių sektorių reglamentuojančių teisės aktų peržiūrai.

Rumunijos ambasadorius pastebėjo, kad Lietuva, kaip ir Rumunija, turi daug smulkių ūkių bei aktyviai domisi BŽŪP reforma, kooperacijos, žemės ūkio paskirties žemės pardavimo užsieniečiams, apleistų žemių panaudojimo, jaunų žmonių kūrimosi kaime klausimais. „Maži ūkiai, saugantys tradicijas kaime ir gaminantys kokybiškus produktus, yra labai svarbūs šaliai“, – teigė ambasadorius.

Susitikime V.Jukna pasakojo apie Lietuvoje išpopuliarėjusius ūkininkų turgelius, pabrėžė kooperacijos, produktų pardavimo rinkų plėtros svarbą, atkreipė dėmesį į dalyvavimą komercinėse parodose.

„Mūsų šalims būtų tikslinga intensyvinti žemės ūkio mokslo ryšius ir išplėsti jau vykstantį bendradarbiavimą su A.Stulginskio universitetu. Daugelis Lietuvos institucijų – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Nacionalinė mokėjimo agentūra ir kitos mielai pasidalys gerąja patirtimi, – sakė ministras. – Diskusijos rodo, kad turime daug bendro, tad būtinai ieškosime bendrų sąlyčio taškų tiek institucinio bendradarbiavimo, tiek verslo srityse“. Susitikime kalbėta ir apie bendrų projektų Moldovoje vykdymą.

2012 m. eksportas į Rumuniją sudarė 0,16proc. viso Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto, importas – 0,3 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų importo. 2012 m. daugiausiai eksportuota sūrių ir varškės, kačių ir šunų ėdalo, konditerijos gaminių. 2012 m., kaip ir 2011 m., daugiausiai (81 proc.) importuota cigarečių, taip pat įvežta maistinių priedų, kavos, arbatos, matės ekstraktų, sraigių konservų, tepinių su kakava.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.