Lietuvos veisliniams gyvuliams naujos rinkos

veisliniai gyvuliaiŠią savaitę Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, vicepirmininkas Sigitas Dimaitis, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos pirmininko pavaduotojas Nikolajus Dubnikovas ir Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas susitiko su Rytų šalių veterinarijos tarnybų atstovais. Dėl galimo lietuviškų veislinių gyvulių eksporto kalbėta su Kazachstano, Gruzijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Rusijos ir Turkijos veterinarijos tarnybų atstovais.

ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, jog ypač sėkmingas buvo susitikimas su Baltarusijos atstovais. „Eksportas į Baltarusiją buvo sustabdytas, kadangi Baltarusija bijojo Šmalenbergo viruso paplitimo. Dabar, orams vėstant, labai tikėtina, kad eksportas į šią šalį bus atnaujintas – Baltarusijos gyvulininkystės sektoriaus atstovai planuoja atvykti į šį rudenį Lietuvoje rengiamas parodas, taip pat ir į Tarptautinę veislinių gyvūnų parodą Algirdiškyje, kuri vyks rugsėjo 13-14 d. Jie domisi lietuviškomis telyčiomis ir avimis, planuoja nemažai jų įsigyti“ – kalbėjo ŽŪR primininkas.

ŽŪR pirmininkas taip pat teigė, jog yra nemažai šansų, kad Lietuvos gyvulių augintojams atsivers ir Turkijos rinka. Tuo tarpu eksporto į Rusiją padėtis yra kiek sudėtingesnė – Rusija kaltina Europos Sąjungą sukūrus daug reikalavimų, kurie netenkina Rusijos, pvz. Rusija nori garantijų, kad importuojamo produkto kilmė būtų aiški. „Visgi yra vilčių, kad šios nuostatos sušvelnės ir Lietuvos gyvulių augintojams atsivers plati Rusijos rinka“ – džiaugėsi ŽŪR pirmininkas.

Parengta pagal zur.lt informaciją.

Dalinkis:

Susiję straipsniai

Comments are closed.