Mažiausios karvės pasaulyje. Dexter veislė

Juokaujama, kad tai mažos karvės su didele ateitimi. Dexter galvijai tikriausiai mažiausia veislė pasaulyje. Kilę iš pietvakarių Airijos. Visais metų laikais gali būti laikomi lauke. Yra du eksterjero tipai: trumpakojai ir normalaus kojų ilgio. Trijų spalvinių tipų: juodi (dominuojantis), žali ir pilki. Gali būti pieno ir mėsos krypties.

Mėsos krypties Dexter galvijų brandinta marmūrinės struktūros mėsa yra labai populiari tarp jautienos gurmanų. Aukštos klasės restoranai stengiasi šių galvijų mėsos patiekalus turėti savo meniu.

Taip pat šios veislės galvijai gali būti laikomi pieno gamybai. Gera karvė per dieną duoda   13 – 18 kg pieno, kurio riebumas virš  4%. Vertinant išlaikymo išlaidas, galima skaičiuoti, kad vienos Holšteinų veislės karvės išlaikymas kainuoja panašiai, kaip dviejų Dexter karvių išlaikymas.

Karvės lengvai veršiuojasi ir yra ilgaamžės. Per gyvenimą atveda iki 15 veršių. Labai gerai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų. Jas galima laikyti įvairiose pasaulio vietose.

Daugiau straipsnių apie veisimą rasite čia.

Dalinkis:
Dr. Donata Uchockienė

Apie Dr. Donata Uchockienė

Išsilavinimas: gyvulininkystės technologija, veterinarija, verslo vadyba ir administravimas.

Patirtis: pirminė gamyba, gyvulininkystės aptarnavimas, mokslas, mokymas, konsultavimas.

Konsultavimo sritys:

  1. Bandos valdymas – pagalba ūkiams kuriant bei palaikant sveiką, produktyvią ir pelningą bandą; reprodukcija, brokavimas, darbų organizavimas ir kiti klausimai.
  2. Pieno ūkio valdymas – pagalba ūkiams sudarant atlyginimų sistemas, pasirenkant ir apskaičiuojant pieno ūkio efektyvumo rodiklius, įdiegiant pieno ūkio finansines ataskaitas.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *