Nuo naujųjų ES narių potencialo, karvių – muzikos mėgėjų, iki Nairobio ūkininkų

Atlikus „Maisto ir žemės ūkio tyrimo ataskaitą“, paaiškėjo, kad naujosios ES narės sukurs daug didesnį produktyvumą žemės ūkio rinkose nei ES senosios narės. Remiantis ataskaitos duomenimis – Lenkija, Bulgarija, Rumunija, ir kitos naujosios ES valstybės bus tarp labiausiai dinamiškų Europos rinkų ateinančiu dešimtmečiu. Analitiko Hario Smito (Harry Smit) teigimu, tokia situacija susidarys po to, kai bus suvienodinamos ES išmokos. Taip pat pažymi, kad šios šalys turi labai didelį potencialą, kad padidintų žemės ūkio gamybą. Derliaus tarpai — skirtumas tarp techniškai įmanomo derliaus ir tikro vidutinio derliaus — naujose valstybėse narėse yra didelis, lyginti su senosiomis valstybėmis narėmis. Todėl, per artimiausius metus tikėtina, kad ūkininkai naujose valstybėse narėse panaudos šį potencialą ir padidins produktyvumą, ir tokiu būdu jų gamybos apimtys atitiks laukiamas pajamas. Pranešime taip pat pažymima, kad gamybos vystymosi greitis kiekvienoje šalyje keisis skirtingai, atsižvelgiant į šalies išsivystymą, pavyzdžiui, Bulgarijoje ir Rumunijoje, veiklos pajamos padidės daugiau kaip 50 proc., tuo tarpu Čekijoje, Vengrijoje ir Slovėnijoje – mažiau kaip 10 proc. padidėjimas. Taip pat numatomi skirtumai ir tarp veiklos sektorių.

Ar žinojote, kad pieninės karvės mėgsta klasikinę muziką? Ši žinia nustebino daugelį „Jaunasis mokslininkas ir technologijos“ parodos dalyvių. Du jaunieji mokslininkai, Helena O’Shea (16 metų) ir Amy Rose Holden (15 metų), remdamiesi vieno pagyvenusio ūkininko pasakojimu atliko tyrimą. Pasak to ūkininko, kai jis prie karvių klausydavosi muzikos – karvės duodavo daugiau pieno. Jaunieji mokslininkai nusprendė patikrinti šį faktą. Tris dienas prieš melžimą ir po jo buvo leidžiama muzika, paaiškėjo, kad grojus klasikinei/tradicinei muzikai karvės pradėjo duoti daugiau pieno.

Nairobio gyventojai atsigręžia į karvių auginimą. Džeimso Muchirio (James Muchiri), Kenijos Teisingumo banko investicijų patarėjo, teigimu, per pastaruosius kelis mėnesius išaugo klientų, norinčių gauti paskolą, kad galėtų pradėti auginti pienines karves. Pasak jo, tokia veikla nereikalauja turėti didelį žemės plotą, galima veiklą pradėti turint dvi ar tris karves, o pieno produktai Kenijoje paklausūs.

Nairobio miesto įstatai draudžia miesto ribose laikyti galvijus ir naminius paukščius Tačiau atsižvelgiant į tai, kad mieste labai aukštas nedarbo lygis, privertė pareigūnus nusileisti, tik su sąlyga, kad bus laikomasi visų sveikatos standartų.

Atsižvelgiant į Vyriausybės sutikimą, Teisingumo Bankas pradėjo teikti mažas paskolas su penkerių metų atmokėjimo planu paskolos gavėjams, kurie ketina ūkininkauti miesto ribose.

Nairobio miesto savivaldybės pareigūnas, Kornelijus Vamalva (Cornelius Wamalva) akcentavo, kad pienininkystės ūkių plėtra skatina užimtumą. Taip pat sveikintina, kad dauguma ūkininkų kreipiasi į sveikatos pareigūnus, su prašymais padėti išlaikyti sanitarinius standartus. „Mes drąsiname ūkininkus kontroliuoti jų gyvūnus, atkreipti dėmesį į galimus ligos simptomams bei kaskart informuoti veterinarijos Gydytojus“, – pasakė K. Vamalva, pridėdamas, kad tie, kas nesutinka laikytis standartų yra priversti nutraukti veiklą.

Parengta pagal Irish Examiner, Irish Independent ir Sabahi informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.