Pasaulio rinka skęsta piene

maisomas-pienas-525fb06e09235
Viso pasaulio pieno ūkiai tapo savo sėkmės aukomis.Pieno pagaminta daugiau negu reikia rinkai. 2013/14 m. duomenimis, Naujojoje Zelandijoje pieno pagaminta kaip niekad daug – daugiau kaip 20 bilijonų litrų.

Šalyje karvių banda padidėjo 2,9 proc. (138600 karvių), o vidutinis karvių primilžis išaugo 7,2 proc. skelbia Naujosios Zelandijos pieno gamintojų organizacijos (Dairy New Zeland ir Livestock Improvement Corporation).

Pieno kainos krenta ir visoje Europoje. „Situacija dramatiškai blogėja“, – Europos pieno bendrijos vardu teigia Danijos ūkininkai. „Krentančių pieno kainų Europoje priežastis tokia pati kaip ir visur kitur. Dėl per didelės gamybos, rinka yra visiškai išsiderinusi“, – teigia Danijos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Kiartan‘sa Poulson‘as.

JAV, kaip ir Europa, N. Zelandija ir Australija, „patvinusi“ pienu, tačiau šios šalies rinka yra atsparesnė krintančioms kainoms. Neaišku, kiek ilgai. Šiemet JAV užfiksuotas 4,2 proc. didesnis primilžis negu pernai. Be to, plečiasi ūkiai ir prognozuojamos žemos pašarų kainos, todėl spėjama, jog kitąmet pieno kainos kris.

Portalo www.thecattlesite.com informacija

Susiję straipsniai

Comments are closed.