Azijiečiai jaučia silpnybę amerikietiškam sūriui

mocarela_2
Keičiantis Pietų Korėjos gyventojų mitybos įpročiams, šalyje suvalgoma vis daugiau picų su sūriu, didėja šio pieno gaminio paklausa. Tai gera žinia JAV pieno pramonei.

Dėl laisvosios prekybos susitarimo tarp JAV ir Pietų Korėjos, Azijos šalies vartotojai vis labiau pripažįsta amerikietiškus sūrio gaminius, ypač mocarelą. Sūrio importas iš JAV į Pietų Korėją netrukus turėtų dar išaugti.

Meksika yra didžiausia JAV sūrio importuotoja, tačiau praleidžiamas faktas, kad Pietų Korėja tapo antrąja daugiausia amerikietiško sūrio importuojančia šalimi.

Dar prieš dešimtmetį P. Korėja importuodavo daugiau kaip 4,5 mln. kg sūrio ir buvo ketvirta pagal JAV sūrio importą. Ją lenkė Meksika, Japonija ir Kanada.

JAV 2004 m. eksportavo apie 61,2 mln. kg sūrio, o per devynis šių metų mėnesius – net 290,2 mln. kg. Tai beveik penkis kartus daugiau kaip prieš dešimtmetį.

Palyginti su 2009 metais, P. Korėja šiuo metu importuoja keturis kartus daugiau amerikietiško sūrio, tai sudaro 19 proc. viso JAV sūrio eksporto.

Du trečdaliai Azijos šalies sūrio importo – šviežias sūris (mocarela, baltasis sūris). Mocarela P. Korėjoje daugiausia naudojama picoms ir sudaro 59 proc. viso šviežio sūrio importo. Patys korėjiečiai pasigamina tik mažą dalį to, ką suvartoja – 22389 t pieno gaminio. Šalies sūrio importas nuo 2012 iki 2013 metų išaugo 10 proc., o suvartojimas – 8 proc.

Pagal www.agweb.com informaciją

Susiję straipsniai

Comments are closed.