Straipsniai

Per metus JAV neteko 100 000 karvių

Lima-organic-lactosefree-vegan-ricemilk-from-Germany-cup-1024pxPastarieji metai Jungtinių Amerikos Valstijų smulkiesiems pienininkams itin nelengvi. Laikotarpiu nuo 2018-ųjų liepos, iki 2019-ųjų liepos šalyje karvių sumažėjo nuo 9,4 milijonu iki 9,3 milijonu. Fermas visam laikui užrakino 2 500 ūkininkų.

Pensilvanijos valstijoje gyvenantis pienininkas JimBurdett užsienio žiniasklaidai teigė, kad ūkių tuštėjimas pastebimas ne tik statistikoje, bet ir apsidairius aplinkui.

„Daugybė mano draugų ir kaimynų jau pasitraukė iš šio verslo. Mes netenkame nedidelių šeimos ūkių“,- kalbėjo ūkininkas.

Nedidelės pieno supirkimo kainos Jungtinėse Amerikos Valstijos fiksuojamos jau nuo 2015-ųjų. Tai reiškia, kad pastaruosius ketverius metus smulkieji pienininkai dirba beveik dykai ir juos palaiko tik viltis, kad situacija pasikeis.

Dėl susidariusios situacijos Purdue universiteto (JAV) profesoriaus asistentas Jackie Boerman kaltina itin pelninius 2014-uosius.

„2014-ieji pieno sektoriui buvo rekordiniai metai. Ir kaip visuomet, matydami kainų kilimą ūkininkai jaučiasi optimistiškai ir padidina gamybą“, – prisiminė J. Boerman.

Vienas iš greičiausių būdų padidinti pieno gamybą – įsigyti daugiau karvių. Nuo 2014-ųjų iki 2017-ųjų JAV karvių skaičius išaugo – 150 000. Tačiau ūkininkai ne tik pirko naujas karves, bet ir didino jau esamų efektyvumą, investuodami į jų sveikatą, ilgaamžiškumą, komfortą.

Deja, noras uždirbti daugiau atsisuko prieš pačius ūkininkus. Pieno pasiūla tapo gerokai didesnė nei paklausa, todėl kainos sparčiai nukrito. Galiausiai, ūkininkai buvo priversti mažinti karvių skaičių, kad pasiūla ir paklausa stabilizuotųsi ir pieno supirkimo kainos galėtų vėl kilti. Visgi, bene didžioji dalis ūkininkų atsisakę karvių – mažieji pienininkai. Dėl keletą metų trunkančio pieno supirkimo kainų mažėjimo, ūkininkavimas jiems tapo nepakeliama užduotis.

Parengta pagal: www.upi.com