Pienas prieš miegą ne tik mažiesiems

Drinking milkKalifornijos pieno perdirbėjų valdyba (CMPB) inicijuoja projektą, kurio pagrindinis šūkis – „Duermes bien, sueñas bien — toma leche“, kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų – „Nori miegoti gerai, sapnuoti gerai – gerki pieną“.

Dėl šio projekto susivienijo CMPB narė Toma Leche ir pripažintas vaikiškų pasakų autorius Jorge Argueta. Jie nori priminti tėvams, kad vaikams būtinas kokybiškas miegas: „Vaikui nėra nieko geriau, kaip užmigti klausantis pasakos su stikline pieno.“

Siekdami padrąsinti šeimas prieš miegą vaikams duoti pieno ir paskaityti pasaką iki kol jie užmigs, visoje Kalifornijos valstijos teritorijoje rengiami autoriaus J.Argueta pasakų pristatymai, pasakojama pieno nauda miegui bei bendrai savijautai.

„Per daugelį šimtmečių nusistovėjo, kad mažiems vaikams prieš miegą reikia duoti pieno. Tačiau aiškėja, kad ne tik mažiesiems patartina duoti stiklinę pieno prieš miegą“, sakė CMPB vadovas Steve James. Kovos su ligomis centre (CDC) nustatyta, kad piene natūraliai esanti amino rūgštis trypotophan, padeda žmonėms atsipalaiduoti bei gerina miego kokybę.

Taipogi CDC tvirtina, kad vaikų miego kokybė yra tiesiogiai susijusi su jų akademiniu pasisekimu.

Todėl ne tik mažiesiems, bet ir mokyklinio amžiaus vaikams patariama prieš miegą išgerti stiklinę pieno. Mokslininkų teigimu, tai pagerins ne tik miego kokybę, bet tiesiogiai atsilieps geresniam vaiko dėmesio išlaikymui, mažesniam praleistų pamokų skaičiui bei vėlavimui.

Kiek miego valandų pakanka vaikams? CDC rekomenduoja, kad vaikai nuo 6 iki 12 metų miegotų apytikriai 10-11 valandų.

Parengta pagal prnewswire.com informaciją.

Daugiau straipsnių apie pieno kokybę rasite čia.

Dalinkis:

Susiję straipsniai

Comments are closed.