Pieninių galvijų veislės (10). Anglerai

images

Veislės kodas – 12. Anglerai – labai sena pieninio tipo galvijų veislė, susiformavusi Vokietijos Šlezvigo Holšteino žemės pusiasalyje, pasienyje su Danija.

Rašytiniuose šaltiniuose veislė pirmą kartą buvo paminėta 1600 m., o planingas veislės veisimas pradėtas nuo 1830 m. Anglerų veislė labiausiai žinoma dėl aukštesnio negu kitų veislių pieno riebumo. Šios veislės galvijai – tamsiai žalos spalvos, nestambūs. Jie smulkesni už Danijos žaluosius, nors ir buvo gerinami Danijos žalaisiais galvijais. Karvių aukštis – 129 cm, o bulių – 143 cm.

Anglerai charakterizuojami kaip galvijai, pašarus efektyviai paverčiantys pienu. Jų pienas ne tik riebus, bet ir turi daug sausųjų medžiagų. Anglerų karvės veršiuojasi lengvai, o atvestų veršelių netekimas – retas. Veislei keliamas tikslas – pasiekti 9000 kg 4,8% riebumo ir 3,8% baltymingumo pieno išmilžį.

Anglerai buvo naudojami Danijos žalųjų, Lietuvos žalųjų ir kitų veislių pieno riebumui padidinti. Į Lietuvą anglerai buvo įvežti 1981 m. 2006 m. Lietuvoje buvo 367 anglerų veislės karvės. Vidutiniškai iš anglerų karvės buvo primelžta po 6085 kg 4,76% riebumo ir 3,64% baltymingumo pieno.

Parengė dr. Violeta RAZMAITĖ,
Gyvulininkystės žinynas, LSMU Gyvulininkystės institutas

Susiję straipsniai

Comments are closed.