Pieno gamintojai traukiasi

Buvome minėję, kad Australijos pieno gamintojai kovoja su didžiosiomis šalies parduotuvėmis, kurios pieną pardavinėja pigiau nei ūkininkai gali pagaminti. Tačiau praėjus beveik pusmečiui matomi rezultatai nedžiugina. Vis dėlto pieno gamintojai yra per maži, kad nugalėtų didžiuosius, finansiškai stabilius Australijos maisto produktų parduotuvių tinklus.

Australijos pieno pramonės atstovai skaičiuoja, kad per paskutinius dešimt metų iš pieno gamintojų tarpo pasitraukė apie 10 tūkst. gamintojų. Nemaža dalis pasitraukė būtent sunkmečio ir kovos su prekybininkais laikotarpiu.

Daugiau kaip 280 melžiamų karvių savininkas Gordon Mackenzie mąstė ar verta dirbti 60 – 80 valandų per savaitę ir negauti iš to jokios naudos. Pasak ūkininko, sunkmetis parodė, kad neužtenka į ūkininkavimą žvelgti kaip į mėgstamą užsiėmimą, tai verslas, kuris vienaip ar kitaip turi atnešti naudos. Būtent todėl ūkininkas pasirinko nebeauginti karvių.

Ir tai ne vienas pavyzdys, daugelis nusprendusių nebe ūkininkauti, neturėjo kitos išeities. Ir tik dabar, kai pieno gamintojų gretos sparčiai mažėja, pieno pramonės atstovai suskubo ieškoti išeičių, kaip užpildyti pieno rinkos poreikius.

Parengta pagal Farmers Weekly informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.