Pieno ir mėsos sektorių perspektyvos bei galvijų apsauga

Europos pieno ir mėsos sektorių perspektyvos ir džiugina, ir nuvilia. Atsižvelgiant į esamą situaciją bei ES planą/perspektyvas 2020 m., numatoma, kad bendras mėsos importas į ES išaugs 5.2 proc., tuo tarpu eksportas smuks 6.8 proc. Remiantis šiomis prognozėmis – mėsos sektoriui bus ne geriausi laikai, kadangi ES mėsos pramonė „laikysis“ dėl importuojamų produktų. Tuo tarpu pieno pramonei prognozuojami „puikūs laikai“. Tikėtina, kad pieno ir pieno produktų vartojimas ženkliai išaugs, o to pasekoje ir eksportas. Remiantis Europos Komisija, eksporto didėjimas išlaikys pastovias pieno ir jo produktų kainas, net ir netaikant ES pieno kvotų, kurios nutraukiamos 2015 m. Numatoma, kad iki 2022 m. labiausiai išaugs sūrių bei pieno miltelių eksportas (apie 30 proc.) į JAV, Rusiją, Kiniją bei kitas Vidurio rytų šalis.

PETA (už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija) padavė į teismą Niujorko valstijos Žemės ūkio skyrių, kuris neatsižvelgė į organizacijos slaptai atlikto tyrimo duomenis ir patvirtino Adirondack fermų galvijų sveikatos draudimo programą. PETA atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad Adirondack fermose buvo žiauriai elgiamasi su karvėmis, jos buvo mušamos, joms buvo taikomas elektrošokas. PETA pranešė ūkio savininkams apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir pateikė nufilmuotą medžiagą. Pastarojoje nufilmuota, kaip ūkio darbuotojai karves muša su pagaliais, vėzdais, netgi bado atsuktuvu. Nepaisant to, nei ūkių savininkai, nei Žemės ūkio skyriaus darbuotojai neatsižvelgė į surinktus įrodymus, todėl PETA teisme sieks, kad būtų pagerinti pienininkystės ūkių galvijų apsaugos standartai.

Dėl JAV siaubiančios sausros ir jautienos trūkumo, šalis priversta ieškoti alternatyvų. Viena iš jų yra importuoti Japonijos jautieną. Tačiau šioje vietoje iškilo kitas keblus klausimas, nes galvijų importas iš Japonijos yra ribojamas, kadangi šaliai taikomos importo apribojimo dėl kempinligės taisyklės. Pasak Japonijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Šono Valterio (Shawn Walter), importas iš Japonijos gali padėti stabilizuoti JAV jautienos rinką. Tačiau pripažįsta, kad nėra aišku, koks jautienos kiekis bus importuojamas ir ar tai nebus tik trumpalaikis rinkos palaikymas. Vis dėlto JAV privalo rasti būdą, kaip stabilizuoti jautienos rinką, nes šiuo metu jautienos kainos „auga“ ne dienomis, o valandomis, per parą didmeninė jautienos kaina apytikriai padidėja nuo 25 iki 39 centų už centnerį.

Parengta pagal just-food.com, Opposing views ir Alberta Farmer express informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.