Pieno kainos krenta – dugnas dar nepasiektas

2228_pieno saldytuvas

Pieno produktų kainos šiuo metu primena gilų baseiną. Pasineri žemyn, kad paliestum dugną, žinai, jog jis arti, tačiau nepavyksta pasiekti. Balansavimas tarp dugno ir paviršiaus, siekiant išlaikyti galvą virš vandens – nervinantis. Tokia yra pieno pramonės padėtis pasaulyje šiuo metu ir ji neramina ūkininkus.

Pernakt pasauliniame pieno produktų aukcione užfiksuotas dar vienas, 1,1 procento, kainų kritimas.
Kainos šiuo metu yra pusė tiek, kiek buvo šių metų vasarį.

Pasaulinis pieno produktų aukcionas, sukurtas Naujosios Zelandijos giganto pieno kooperatyvo „Frontera“, vyksta du kartus per mėnesį. Jame parduodami įvairūs pieno produktai.

Vasarį, pasauliniame pieno produktų aukcione, kainų suvestinė, apimanti visus parduotus pieno produktus, buvo 5042 doleriai už toną. Gruodžio 2 dienos duomenimis – 2513 dolerių už toną.

John‘as Droppert‘as, Dairy Australia žurnalo pieno pramonės analitikas, teigia, kad to priežastis paprasta – rinkoje per daug pieno, siejant su paklausa, kuri yra pakankamai normali.
Kaip fiksuoja pieno produktų aukcionas, nuo vasario labiausiai ir beveik be perstojo žemyn krenta pieno miltelių kaina.

Ištisus mėnesius žmonės, stebintys pieno rinką, nenustojo teigti, jog ji jau arti dugno. Tačiau kiekviename aukcione matoma, kad pieno produktų kainos užsispyrusiai ir toliau nekyla. Plačiau

Pasaulinis pieno aukcionas.

Susiję straipsniai

Comments are closed.