Prekiaujama pasenusiais produktais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytuje veikiančioje maisto prekių parduotuvėje „Mėta“ (Alytus, Topolių g. 7A) uždrausta prekiauti daugiau kaip 30 kg įvairių maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Gavus vartotojo nusiskundimą, ir siekiant patikrinti gautą informaciją, buvo atliktas patikrinimas minėtoje parduotuvėje. Vartotojas skundėsi, kad parduotuvėje „Mėta“ prekiaujama produktais, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimo metu patvirtino, kad vartotojo pateikta informacija pasitvirtino.

Tikrinimo metu nustatyta, kad parduotuvėje iš tikrųjų prekiaujama įvairiais maisto produktais (vištienos šlaunelių faršu, lašišos nugarkauliais ir pan.), kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs, taipogi rasta keletas produktų, kurių ženklinimo etiketėje nurodytas tinkamumo vartoti datas prekybininkai savavališkai pratęsė. Be to inspektoriai dar nustatė, kad kai kurie maisto produktai parduotuvėje laikomi nesilaikant gamintojų rekomenduojamų produktų laikymo sąlygų, aptikta ir nepaženklintų maisto produktų.

Visų nesaugių produktų (iš viso apie 30 kg) realizacija buvo nedelsiant sustabdyta, nurodyta juos sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje. Atsakingam įmonės asmeniui paskirta administracinė bauda, o įmonė įtraukta į didesnės rizikos įmonių sąrašą ir bus kontroliuojama griežčiau.

Parengta pagal VMVT informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.