Prie Kauno „Akropolio“ įeigos nebeliks ūkininkų turgelio

Nuo sausio 1 d. penktadieniais veikiančio ūkininkų turgelio prie įeigos į „Akropolį“ greičiausiai nebeliks. Klausimo ar ūkininkai pradėjo trukdyti „Akropoliui“ niekas nekomentuoja. Aišku, tik tai, kad Kauno valdininkai ūkininkų turgelį žada perkelti į kitą vietą.

Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius aiškina, kad gyventojai nėra patenkinti, tuo jog ūkininkai užima pagrindinį įėjimą į „Akropolį“, taip pat dėl užspausto privažiavimo prie šalia veikiančios mokyklos bei vaikų lopšelio-darželio.

N.Valatkevičius sakė, kad sulaukė dar vieno prašymo steigti turgelį minėtoje vietoje. Žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviška ūkio kokybė“ nori ir toliau prekiauti penktadieniais, o Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga pageidauja prekiauti trečiadieniais.

Kooperatyvo „Lietuviška ūkio kokybė“ direktorių Mindaugą Maciulevičių nustebino žinia, kad po trijų metų veikimo, turgeliui nebebus leidžiama toliau veikti prie „Akropolio“. Taip pat M.Maciulevičius teigia, kad iš žmonių yra girdėjęs tik gerus atsiliepimus, todėl nemanąs, kad tokį sprendimą galėjo lemti pastarųjų nusiskundimai.

Kauno miesto valdininkai pasiūlė pora alternatyvų, kur ūkininkai galėtų steigti turgelį. Pirmuoju atveju siūlo ūkininkus perkelti į automobilių stovėjimo aikštelę šalia Karmelitų bažnyčios. Tiesa, tam leidimą galėtų duoti tik miesto taryba, kadangi ši teritorija yra skirta savivaldybės įstaigai „Automobilių stovėjimo aikštelės“ ir ji už automobilių stovėjimą ima mokestį. Tiesa, Karmelitų bažnyčios klebonas Renaldas Šumbrauskas sutinka su turgelio įkūrimu. Antruoju – Steigiamojo Seimo aikštelėje Senamiestyje, prie Birštono ir Šv. Gertrūdos gatvių sankirtoje.

Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis sakė, kad jų turgelis buvo pradėjęs veikti šalia Karmelitų bažnyčios, tačiau ūkininkui tekdavo mokėti 15 litų mokestį už dieną ir dar kelis litus už stovėjimą. Tokie mokesčiai privertė ūkininkus ieškoti palankesnių sąlygų, o prekiauti prie „Akropolio“ įeigos niekas nedraudė ir mokesčių mokėti nereikėjo, todėl dauguma ūkininkų pasirinko šį variantą.

Ūkininkų turgelių atstovai sutinka tik su viena, kad prekiauti Steigiamojo Seimo aikštelėje būtų problematiška, tiek atsigabenant produktus, tiek dėl padidėjusių eismo spūsčių.

Parengta pagal kaunodiena.lt informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.