Priemonė nuo Šmalenbergo ligos ir Rusijos mėsos importo draudimai

Sukurtas naujas produktas, kuris gali pažaboti Šmalenbergo ligos plitimą. Agropharm sukūrė „Neem Pro Ridance“, ekologišką, vandens pagrindu pagamintą purškalą, skirtą atbaidyti uodus, kurie su įkandimu gali pernešti Šmalenbergo virusą galvijams.

Nuo 2011 m. lapkričio mėnesio Šmalenbergo virusas buvo nustatytas atrajotojams (galvijams, avims ir ožkoms) Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje. Sergant Šmalenbergo liga galvijai karščiuoja, neėda, sumažėja jų pieningumas, rečiau viduriuoja. Galvijai pasveikta per savaitę, o ligos klinikiniai požymiai nuslūgsta po keleto dienų. Šmalenbergo virusas buvo nustatytas veršelių, ėriukų ir ožiukų apsigimusių vaisių, nugaišusių ir gimusių jauniklių mėginiuose: skeleto ir raumenų ydos ir deformacijos, kreivakaklystė, žandikaulių sutrumpėjimas, galvos smegenų vandenė ir kiti galvos smegenų išsigimimai. Sergant Šmalenbergo liga suaugę gyvūnai gali neturėti ligos klinikinių požymių.

Agropharm generalinis direktorius Geoffas Foxon sako: „Kol nėra sukurta Šmalenbergo viruso vakcina, gariausia naudoti vietiškai veikiančias priemones, būtent „Neem Pro Ridance“  ir taip apsaugoti galvijus nuo šios baisios ligos“. Produkto gamyboje naudojamas natūralus, ekologiškas neem aliejus, atbaidantis vabzdžius. Veiklioji medžiaga išskirta iš neem medžio, augančio pietų Azijoje. „Neem Pro Ridance“ taip pat tinka naudoti ekologiškai auginamiems gyvuliams, ypač kai reikia atgrasyti muses nuo kraujo,  segant ausų įsagus.
„Neem Pro Ridance“ gaminamas kaip koncentratas ir kaip purškiklis.

Nuo š.m. vasario 11 d. vėl nebus leidžiama importuoti kiaulienos ir jautienos į Rusiją iš Amerikos. Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos atstovai teigia, kad šis mėsos importo draudimas atsirado dėl to, nes mėsoje iš Amerikos buvo rasta ractopamino (augimo stimuliatorius, kuris uždraustas ES, Baltarusijoje, Rusijoje, Kazahstane). Jau 2012 m. lapkritį Rusija buvo įspėjusi JAV, Kanadą, Meksiką ir Braziliją, kad šio preparato vartojimas šioje šalyje yra neleistinas. Tačiau Amerika ignoravo šį draudimą ir toliau į Rusijos rinką teikė mėsą, turinčią augimo stimuliatoriaus ractopamino. Ši gyvulių augimą skatinanti ir raumeningumą didinanti medžiaga JAV naudojama jau 10 metų. Per 2012 metus, atšaldytos jautienos importas iš JAV sudarė 2,8 proc.

Brazilija, Kanada ir Meksika sutinka laikytis Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos nurodymų ir užpildyti dėl amerikietiškos mėsos importo draudimo atsiradusį mėsos trūkumą rinkoje. Be to, Australijos pardavėjai pasirengę padidinti mėsos tiekimą į Rusijos rinką 1,5 karto.

Parengta pagal Russia Beyond The Headlines ir Farmers weekly informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.