Profesionalus telyčių auginimas (video)

Šioje video ekskursijoje turime galimybę pamatyti, kaip JAV auginamos telyčios. Ferma, kurią matysime video reportaže, yra Santanoje (Kanzase).

Ūkininkas ir jo šeima augina 10.000 – 12.000 pieninių telyčių. Šeimos verslas yra paslaugos teikimas dideliems pieno ūkiamas.

Pagal sutartį telyčios iš ūkių paimamos penkių mėnesių amžiaus ir grąžinamos į ūkius 60 dienų prieš veršiavimąsi.

Savininkas (angliškai) paaiškina procesą ir tikslus. Gal kiek per daug kalbėjimo, tačiau net ir nesuprantant anglų kalbos, yra ką “pasivogti” akimis. Labai aiškiai matosi, kaip organizuojami darbai milžiniškame ūkyje, kaip veikia fiksavimo prie šėrimo stalo sistema, elektroninė auskarų atpažinimo sistema, kaip žymimos telyčios rujų stebėjimui.

Taip pat atkreipkime dėmesį į gyvulių tolygumą. Ferma dirba kaip fabrikas, kur visi procesai pilnai standartizuoti, pažvelgus į produktą matosi, kad kokybės kartelė labai aukšta.

Vaizdai mūsų lietuviškai akiai nėra įprasti, tačiau dvylika minučių ekskursijai tikrai verta skirti.

http://www.youtube.com/watch?v=TZ0X4gwXbLs

Dalinkis:
Dr. Donata Uchockienė

Apie Dr. Donata Uchockienė

Išsilavinimas: gyvulininkystės technologija, veterinarija, verslo vadyba ir administravimas.

Patirtis: pirminė gamyba, gyvulininkystės aptarnavimas, mokslas, mokymas, konsultavimas.

Konsultavimo sritys:

  1. Bandos valdymas – pagalba ūkiams kuriant bei palaikant sveiką, produktyvią ir pelningą bandą; reprodukcija, brokavimas, darbų organizavimas ir kiti klausimai.
  2. Pieno ūkio valdymas – pagalba ūkiams sudarant atlyginimų sistemas, pasirenkant ir apskaičiuojant pieno ūkio efektyvumo rodiklius, įdiegiant pieno ūkio finansines ataskaitas.

Susiję straipsniai

Comments are closed.