Robotas melžia mažiau karvių, nei teigia gamintojas!!!

Kaip rašiau ankstesniame savo straipsnyje, vasario 21-23 d. su keletu Lietuvos ūkininkų lankiausi keliose fermose Suomijoje.

Įspūdžiai iš kelionės.

Pirmoji ir labai svarbi pastaba: kiekvienas robotas aptarnauja maksimaliai 62 melžiamas karves, nors gamintojas teigia, jog galima ir daugiau. Projektuojant fermą tokia paklaida reiškia tuščiai išleistus pinigus.

Ferma, kurioje lankėmės Suomijoje, pastatyta 2012 metais, nuo jos veiklos pradžios buvo praėję 3 mėnesiai. Fermoje sumontuoti 2 Lely melžimo robotai. Maksimalus melžiamų karvių skaičius  – 130, bendras karvių skaičius 146. Daugiausiai vyrauja Airšyrų veislė, gyvuliai atrodo labai sveiki, gražūs ir smalsūs. Naudojama skandinaviška sėkla. Vidutiniškai iš melžiamos karvės melžiama 37.1 kg pieno per dieną. Fermoje dirba 3 darbuotojai: tėvas, motina ir sūnus.

Melžimas fermoje vyksta savanoriškumo principu, t.y. karvės eina melžtis tuomet, kada jos nori būti pamelžtos. Vidutinis apsilankymų skaičius 3.1. Žinoma, turiu paminėti, kad yra roboto nustatymai, neleidžiantys melžtis dažniau negu reikia.

Maksimalus melžiamų karvių skaičius mažėja, didėjant pieno produkcijai. Tarkim, jeigu vidutinis bandos karvių produktyvumas per metus 7.000 kg, tokių karvių fermoje galite talpinti daugiausiai 65-69, tačiau produktyvumui pakilus virš 10.000 kg, robotas taps neefektyvus ir dalis karvių tiesiog nebe eis į melžimą.

Mums įprasto šėrimo tako fermoje nėra. Karvės šeriamos fermos šonuose esančiuose „loviuose“. Pašaras į juos patenka traktoriui važiuojant iš lauko, bet plačiau apie šį šėrimo būdą parašysiu kituose savo straipsniuose.

Žemiau pateikiu keletą nuotraukų iš šios fermos.

Daugiau straipsnių apie fermų projektavimą rasite čia.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti mūsų facebook profilyje.

Dalinkis:
Mindaugas Eidukaitis

Apie Mindaugas Eidukaitis

Išsilavinimas: gyvulininkystės technologija, ekonomika, finansai.

Patirtis: pirminė gamyba, mokymas, konsultavimas.

Konsultavimo sritys:

  1. Veršelių auginimas – pagalba ūkiams auginant veršelius, pasirenkant teisingą krekenų ir pieno girdymo technologiją.
  2. Prieauglio tvartų projektavimas – pagalba ūkiams projektuojant veršides bei prieauglio tvartus.

Susiję straipsniai

Comments are closed.