Rožinė Europos pieno ūkio ateitis ir jaunųjų europiečių triukai

Europos Komisijos teigimu, Europos pieno rinkos perspektyvos netolimoje ateityje yra teigiamos nes šalys narės atsisakys gamybos kvotų režimo. Daugelyje ES šalių kvotos jau šiandien yra nebereikšmingos – ūkininkai nebemoka už galimybę viršyti turimą gamybos kvotą. Taip pat manoma, kad augančių užsienio šalių didėjantis baltymų poreikis turės teigiamos įtakos Europos rinkai. Komisijos ataskaitoje minima, kad šiandieninis pašarų kainų šuolis netemdo bendro teigiamo sektoriaus vaizdo Europoje.

Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose Niujorko valstijos senatorius Charles Schumer siekia padėti valstijos pieno ūkiams prašydamas parlamento priimti įstatymo projektą, kuris dalinai kompensuotų ūkių patiriamus nuostolius dėl pašarų ir pieno supirkimo kainų kitimo. Senatoriaus teigimu šis įstatymo projektas yra labai svarbus vietiniams ūkininkams, nes pastaruoju metu ekonomika darosi vis nestabilesnė. Dar 2012 metais Niujorko valstijos ūkininkai gavo 41 mln. JAV dolerių (41 mln. Lt) paramą pagal senąjį ir jau pasibaigusį galioti pagalbos ūkiams įstatymą. Senatorius siekia padėti 5400 pieno ūkiams esantiems valstijoje.

Naujoji internetinių filmų banga piktina Austrijos ūkininkus. Pastaruoju metu užsipilti pieno  ant galvos tapo internetine jaunųjų europiečių mada, tačiau tai nejuokais papiktino ūkininkus, kurie tai laiko paprasčiausiu gero pieno švaistymu. Ūkininkai susibūrė į koaliciją, kurios reklaminės akcijos siekia atliepti augančiai madai ir skatina vartotojus tausoti gamtos dovanas, o pieną tik gerti. Tačiau tai neįbaugins jaunųjų pokštininkų, kurių filmuoti klipai portale youtube surenka daugiau nei pusę milijono peržiūrų.

[youtube qtJPAv1UiAE]

Naujienų apžvalga parengta remiantis Reuters, The Wall Street Journal ir Europolitics.

Susiję straipsniai

Comments are closed.