Siekis didesnės gamybos apimčių bei jautienos brangimas

Airijos naująja Maisto derliaus 2020 strategija (Food Harvest 2020 strategy) užsibrėžiama ambicingų tikslų – 30 procentų padidinti maisto produktų eksportą, bei apie 20 procentų padidinti pieno gamybos apimtis. Kaip pagrindas įgyvendinant šią strategiją yra antraštė, kurioje įvardinama, kad kiekvienas ūkininkas elgdamasis protingai, galvodamas apie gamtą bei siekdamas veiklos apimčių didėjimo, gali padėti įgyvendinti šalies užsibrėžtą tikslą.

Pakistano vyriausybė palaimino „Achai karvių saugojimo projektą“. Pakistane yra 25 ūkiai, auginantys Achai veislės karves. Achai galvijų savininkų asociacijos vadovas dr. Wahid Mir teigė, kad šio projekto esmė yra apsaugoti Achai veislės karves, to bus siekiama įregistruojant visus ūkininkus auginančius tokias karves. Taip pat asociacijos vadovo teigimu, ūkininkai turės akivaizdžios naudos, jiems bus teikiamos nemokamos karvių apvaisinimo paslaugos, jų skiepijimas, gydymas bei konsultavimas įvairiais klausimais. Taipogi vienas iš šio projekto tikslų yra pagerinti galvijų veislės kokybę. Pasak dr. W. Mir, geresnės kokybės galvijai ūkininkams leis padidinti ne tik pieno, bet ir mėsos išeigą.

2013 m. dėl JAV siaubusios sausros, dėl kurios užauginama mažiau pašarų reikalingų galvijų auginimui, prognozuojama, kad šalies ūkininkai užaugins mažesnį mėsos prieaugį turinčius galvijus. Dėl šios priežasties vartotojai perspėjami, kad šalyje augs jautienos kaina. Remiantis 2012 m. pabaigos duomenimis kaina didėjo nuo 0,7 iki 2,7 proc. kas mėnesį, tikėtina, kad tokia situacija išliks ir pirmą 2013 m. ketvirtį.

Parengta pagal Irish times, Dawn.com bei The wall street journal informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.