Skanesnio sūrio link

cheese

Siekiant tausoti visuomenės sveikatą, neseniai priimti Europos Sąjungos (ES) reikalavimai gamintojams riboti riebalų kiekį gaminamuose produktuose, ypatingai sūrių ir kitų pieno produktų.

Akivaizdu, jog gamintojai sureagavo – šiandien prekybos centruose yra daug didesnis mažesnio riebumo sūrio ir kitų pieno gaminių pasirinkimas. Nepaisant to, žmonės nepradėjo tokių produktų pirkti daugiau. O priežastis labai paprasta – žmonėms nepatinka mažo riebumo sūrių skonis, tekstūra bei lydymosi savybės.

Būtent todėl ES inicijuotas Cheesecoat projektas, kuriuo siekiama pagerinti gyvūninės kilmės produktų (ypatingai sūrių) gamybos technologijas. Dėl šios technologijos gaminant mažo riebumo produktus nenukentėtų jų skoninės, tekstūros ir kitos savybės. Tikimasi, kad šis projektas dar labiau paskatins gamintojus gaminti mažo riebumo sūrius, taip apsaugant vartotojų sveikatą.

Projektas vykdomas Švedijos SP technikos tyrimų institute, kuriame mokslininkai ištirs pagrindines gyvūninės kilmės produktų apdirbimo sąlygas – temperatūrą, pH, pieno riebalų specifiką ir kitas, sūrių gamyboje svarbias sąlygas. Tai padės sukurti naujas mikrobiologines kultūras, kurios atliktų pieno fermentaciją. O viso to rezultatas – mažo riebumo sūrių gamyba.

Cheesecoat projekto partneriai teigia, jog naujosios technologijos leis ne tik sūrių gamintojams tapti patrauklesniais vartotojui, bet ir tausoti jų sveikatą. Taip pat akcentuojama, jog trijų procentų riebumo Mozzarella (ir ne tik) sūriai turės kone identišką tekstūrą, išvaizdą bei skonį, kaip ir didelio riebumo Mozzarella.

Tikimasi, jog šis projektas suteiks ES sūrių gamintojams konkurencinį pranašumą prieš kitus pasaulio sūrių gamintojus bei sustiprins visą ES sūrių pramonę.

ES projekto finansavimui skyrė 1,9 mln. eurų. Mokslininkai planuoja projektą baigti iki 2014 m. lapkričio mėnesio.

Pagal phys.org informaciją parengė PIENOUKIS.LT.

Dalinkis:

Susiję straipsniai

Comments are closed.