Ūkininkai draudimui investuoja tūkstančius

Draudimo bendrovės „ BTA Insurance company“ duomenimis, pernai įmokos už žemės ūkio technikos draudimą augo 15 proc. 2012 m. ūkininkai ne tik stambesnėmis sumomis draudė turimą techniką nei 2011 m., bet ir kiekvienas draudė didesnį technikos parką. Praėjusiais metais specializuotą techniką dažniausiai žalojo įvykiai kelyje ir darbe, vagys bei ugnis.

BTA Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė tvirtina, kad specializuotos technikos draudimu draudžiama mobili technika, kuri „juda“ ne tik keliais. Tai ir statybinė, žemės ūkio, miško technika, įvairios gatvių valymo, plovimo mašinos, įmonės teritorijoje ar sandėlyje dirbantys krautuvai, keltuvai. Tokia technika yra nepigi, todėl ne tik technikos praradimas, bet net ir menkiausias susidūrimas su kliūtimi kelyje ar darbo lauke gali reikšti didžiulius nuostolius. Netgi dėl nedidelio akmens išdužęs stiklas sukelia kelių tūkstančių litų dydžio žalą.

2012 m. draudžiant specialiąją techniką draudimo išmoka vidutiniškai siekė 9 tūkst. litų. Lyginant su 2011 m. minėta žala buvo mažesnė – anuomet ji sudarė 8,5 tūkst. litų. Taip pat pernai buvo pastebėtas didesnis ūkininkų aktyvumas draudžiant specializuotą techniką – sutarčių buvo pasirašyta pusantro karto daugiau nei 2011 m.

Specialistės teigimu, suprantama, kad stengdamiesi išvengti žalų, pernai ūkininkai draudėsi 50 proc. dažniau nei užpernai. BTA duomenimis, gaisrai, dažniausiai kylantys darbo laukuose metu, ūkininkų techniką gadina iki nepataisomo lygio. Vienas iš tokių atvejų – kūlimo metu užsidegė bei buvo visiškai suniokotas kombainas, atlyginta žala – pusė milijono litų.

Taip pat D. Strazdienė atkreipia dėmesį į tai, kad ūkininkai dažniau renkasi ne pigiausią, o jų poreikiams pritaikytą draudimą, ypač padažnėjo atvejų, kai apdraudžiamas ne tik naujai įsigytas įrenginys, bet visas turimas technikos parkas. Artėjant balandžiui, laukiama šio tipo technikos draudimo paklausos augimo. Ūkininkai aktyviausi prieš pavasario ir rudens darbų maratoną – didžiausias sutarčių šuolis fiksuotas praėjusių metų balandžio ir gegužės bei liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA Lietuvoje 2012 m. uždirbo daugiau kaip 10 mln. litų neaudituoto grynojo pelno, o nuostolių draudėjams pernai atlygino už 83 mln. litų. Lyginant 2011 m. su 2012 m., tai pernai bendrovės veiklos rezultatas buvo 6,9 mln. litų didesnis nei užpernai. Draudimo bendrovės apyvarta pernai siekė 159,7 mln. litų, t. y. 27,5 mln. litų daugiau nei 2011 metais.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, 2012 m. daugiausiai specializuotos ūkio technikos – daugiau nei 7000 vienetų, registruota Šiaulių, Panevėžio, Biržų, Raseinių, Šakių, Kauno, Vilkaviškio, Alytaus, Vilniaus rajonuose.

Parengta pagal valstietis.lt informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.