Ūkininkai veršelius veja į šaltį ?! (video)

verseliai lauke

Spaudžiant 130C laipsnių šaltukui, bendraujame su ŽŪB Pelaniškiai fermos vadovu Mariumi Misiuliu, kuris veršelius, net žiemą, laiko lauke.

Reportažo filmavimo metu ŽŪB Pelaniškiai buvo laikoma 430 karvių, iš jų – 380 melžiamų. Šio pieno ūkio pieno riebumo ir baltymingumo koeficientas ganėtinai aukštas – siekė 1,33. Tačiau plačiau ne apie tai, o apie ūkio pasirinkimą – veršelių laikymą lauke.

„Idealesnių sąlygų nerasi!“, – teigė pieno fermos vadovas M.Misiulis, rodydamas kokie guvūs ir kaip gerai jaučiasi lauke laikomi veršeliai. Ir iš tikrųjų, viso reportažo metu spaudžiant 130C laipsnių šalčiui beveik visi veršeliai buvo lauke, į namelius nei neketino eiti.

Jau tris žiemas veršelių laikymas lauke leidžia įvardinti į ką reikia orientuotis. Pasak M.Misiulio, parenkant veršelių namelių vietas, svarbu nuolydžiai, kurie padės išlaikyti sausus veršelių namelius ir sumažinti problemas dėl kreikimo.

Fermos vadovo teigimu, temperatūra, tiksliau minusinė temperatūra, labiau veikia darbuotojus, nei gyvulius, būtent todėl visus metus veršeliai yra laikomi gryname ore. Vadovas prisimena tik vieną atvejį 2012 m. žiemą, kai spaudžiant 300C laipsnių šalčiui veršeliai 12-kai valandų buvo suvesti į tvartą – veršiavimosi patalpą. Tačiau po to iškart grąžinti į lauko namelius.

Teigiama, jog veršelių augimui tokios sąlygos netrukdo, atvirkščiai – išvengiama tvartinės infekcijos, veršeliai sveikesni ir gerai auga. Tai įrodo ir bendrovėje atliekamų svėrimų rodikliai – per parą vidutinis veršelių priesvoris apie 840-860 g. Po atjunkymo (atjunkymo laikotarpis 100 d.) vidutiniškai veršeliai sveria 115-120 kg.

M.Misiulis sakė esantis patenkintas veršelių laikymu lauke, ir pridūrė, jog į tuos laikus, kai prieauglis buvo laikomas tvarte, tikrai negrįš.

Plačiau apie veršelių laikymą lauke kviečiame pasižiūrėti reportaže:

Daugiau straipsnių apie veršelių auginimą rasite čia.

Susiję straipsniai

Comments are closed.