Ūkininkas suarė kaimynų keliuką ir nesijaučia kaltas

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos tarybos narys Petras Barista išardė į kaimynų Mykolo ir Galinos Kačinskų sodybą vedantį vienintelį kelią. Jau penkta savaitė G.Kačinskienei kyla sunkumų nuvykti į darbą, o jos sūnui – į mokyklą.

Gyventi į netoli Šiaulių esančią sodybą Kačinskų šeima atsikraustė 1996 metais. Kelią į sodybą taisė ir remontavo patys. Problemos prasidėjo, kai P. Baristai įsigijus greta esantį žemės sklypą į Kačinskų sodybą vedantis kelias atsidūrė ūkininko valdose. „Žemėtvarkos skyriaus specialistai garantavo, kad niekas neuždraus naudotis šiuo keliu“, – konflikto pradžią prisiminė G. Kačinskienė.

Barnis dėl šio kelio vėl kilo pernai, kai per jį į P. Baristos laukuose vykusias artojų varžybas ėmė plūsti sunkiasvoriai traktoriai. Po žemdirbių šventės išvažinėtą keliuką teko remontuoti Kačinskams, todėl jie šventės organizatorių paprašėme ateityje nebesinaudoti keliuku. P. Barista ėme grasinti suarti jo žemėje atsidūrusį į Kačinskų sodybą einantį kelią.

Pradžioje žemėtvarkininkai teigė, jog į Kačinskų sodybą vedantis kelias yra minimas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos specialiajame susisiekimo plane bei įtrauktas kadastro žemės planą, po kurio laiko G. Kačinskienė gavo ją pribloškusį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių skyriaus vedėjo Vytauto Varno atsakymą, kad tokio kelio nėra.

P. Barista spalio 13 dieną atvažiavęs su policija ėmė ardyti kelią. Kitą dieną kelio nebeliko. Tik spalio 15-ąją, kai kelias jau buvo sunaikintas, V. Varnas pripažino padaręs klaidą.

Paklaustas, ar teisingai pasielgė palikęs kaimynus be kelio, P. Barista kartojo siūlęs įvairius šios problemos sprendimo variantus. “Mes jiems siūlėme įvairius variantus, siūlėme apkeisti keliuką į 10 arų prie jų namų esančios žemės, prašėme keliuką supilti kitur. Tačiau jie su manimi nesikalbėjo, prasidėjo kaltinimai, šmeižtas. Kas man beliko daryti“, – portalui lrytas.lt teisinosi į kaimynų sodybą vedantį kelią išardęs ūkininkas P. Barista.

Supratusi, kad biurokratinės rašliavos džiunglėse pati kelio nesuras G. Kačinskienė pasisamdė advokatą. Savo teises ginti stojusios moters pareikšimai nusiųsti ir prokuratūrai bei Šiaulių rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.

Parengta pagal Delfi ir lrytas.lt informaciją

Susiję straipsniai

Comments are closed.