Veisimo sėkmės istorija Graikijoje

6Melžiamų karvių skaičius: 900 (bendras karvių skaičius ūkyje – 1050)
Pieno produkcija: 11 600 kg pieno iš 1 karvės per metus
Melžimo aikštelė: 28 vietų karuselė 
Vaisa: 22 %
Žemė: 30 hektarų
Darbuotojų skaičius: 24
Genetinis planas: 60 % Produkcija | 40 % Sveikata | 0 % Eksterjeras

 

Ūkis ir jo pasiekimai

Graikijos šiaurės rytuose įsikūręs Pavlo ir Panagiotčio Papazilakių Campus pieno ūkis su Alta bendradarbiauja jau šešerius metus ir visą šį laiką nepaliauja stebinti puikiais rezultatais. Ūkininkai visą gautą pieną perdirba savo gamykloje, kurioje pienas virsta autentišku graikišku jogurtu, todėl bendradarbiavimo su Alta pradžioje svarbiausias ūkininkų tikslas buvo gauti kuo daugiau aukščiausios kokybės gaminio. Neilgai trukus visi lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Vos per keletą metų ūkį papildė 780 karvių, o produkcijos bei reprodukcijos skaičiai padvigubėjo.

Šio ūkio sėkmės paslaptis – nenutrūkstamas mokymasis, rūpinimasis galvijų komfortu bei nuolatinis bendravimas su veterinarais, šėrimo specialistais ir Alta. Keldamas sau vis sudėtingesnius tikslus, ūkis šiandien jau gali džiaugtis, kad per metus iš karvės melžiama 11,5 tonos pieno, vaisos indeksas siekia 22 %, o pirmojo veršiavimosi vidurkis – 23,5 mėnesio (gerokai anksčiau, nei šalies vidurkis).

Tiesa, nelengvų iššūkių šiam ūkiui išvengti nepavyksta. Visoje Graikijoje vyrauja karšto oro klimatas, o šiluma galvijams neretai sukelia nepageidaujamą stresą. Kovodami su šia problema, ūkininkai 6 kartus per dieną vandeniu stengiasi atvėsinti karves: 3 kartus joms būnant melžimo aikštelėje ir 3 kartus specialiame „vėsinimo“ kiemelyje.

Veisimo programa

Pradedant bendradarbiavimą su AltaCampus pieno ūkis nusprendė, kad jiems svarbiausia didelis galvijų produktyvumas, neprobleminės karvės ir ilgaamžiškumas, todėl kurdami genetinį planą  didžiausią dėmesį skyrė produktyviam ilgaamžiškumui ir dukterų vaisingumui, taip siekdami sukurti sveikesnę ir produktyvesnę bandą.

Produkcija 60 | Sveikata 40 | Eksterjeras 0

Pastaruosius ketverius metus Campus pieno ūkis veisimui naudoja tik genominius bulius, siekdamas kuo greičiau pagerinti bandos genetiką. Matydami sėkmingus rezultatus, graikai džiaugiasi prieš keletą metų priimtu sprendimu ir nė neketina jo keisti.  Alta pagal jų kriterijus kas keturis mėnesius pateikia tuo metu geriausių bulių spermą.

„Alta yra mūsų partnerė ne tik genetikos, bet ir reprodukcijos srityje. Kai pradėjome bendradarbiauti, Alta mums suteikė reikalingų žinių apie veisimą, paaiškino, kaip galvijams suteikti reikiamą priežiūrą ir atskleidė sėkmingo veršiavimosi paslaptis. Visus šiuos bendradarbiavimo metus jautėme Altos palaikymą“, – Pavlas ir Panagiotis Papazilakiai.

Susiję straipsniai

Comments are closed.