Vėl krečia mėsos skandalas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus prekybos įmones ir prekyvietes, nustatyta, kad į maisto skandalą įsivėlusios Lenkijos įmonės „Viola“ gaminiais Lietuvos rinkoje neprekiaujama.

Tyrimas buvo pradėtas tikrinant žiniasklaidoje pasirodžiusią ir neoficialiai Lenkijos atsakingų institucijų pareigūnų pateiktą informaciją, jog sustabdyta mėsos perdirbimo įmonės „Viola“ veikla. Taigi skandalas kilo dėl vietinės žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusios informacijos, jog „Viola“ įmonės gamyboje galėjo būti naudojamos žaliavos su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Atsižvelgus į riziką, patikrinta ar Lietuvoje prekiaujama įmonės „Viola“ mėsos gaminiais. „Patikrinimų duomenys parodė, kad per pastaruosius tris mėnesius į Lietuvą buvo įvežtas nedidelis kiekis (98 kg) šios įmonės produkcijos – dešrelių ir mėsos pašteto. Produkciją įvežė didmeninė prekybos įmonė UAB „Piko Kaunas“. Gaminiais buvo prekiaujama vienoje Kauno turgaviečių, tačiau, pasak įmonės atsakingų atstovų, produkcija nesulaukė populiarumo, todėl didesni kiekiai nebuvo įsigyti. Sužinojusi apie skandalą, įmonė nutarė nutraukti ryšius su įmone „Viola“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgusi į galimą riziką maisto produktų saugai ir vartotojų sveikatai, priėmė sprendimą uždrausti tiekti į rinką „Viola“ įmonės produkciją. Informacija apie atvejį buvo nedelsiant perduota visiems teritoriniams Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniams, kurie įpareigoti stebėti situaciją ir taikyti griežtas rinkos kontrolės priemones.

Parengta pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.