Straipsniai

Verslo, karjeros bei politikos lyderis Ramūnas Karbauskis susitiko su studentais

10426160_909735739059227_3610444652697929905_n

Praėjusią savaitę LSMU Veterinarijos akademijoje vyko Gyvulininkystės technologijos fakulteto pirmakursių susitikimas su Ramūnu KARBAUSKIU, Lietuvos agronomu, verslininku, ūkininku, politiku, mecenatu.

Susitikimą pradėjęs GTF dekanas doc. dr. Rolandas Stankevičius pasveikino susirinkusiuosius ir pristatė svečią verslo bei politikos lyderį Ramūną Karbauskį.

„Pirmiausia esu žemaitis, gimęs Naisiuose, Šiaulių rajone“, – tokiais žodžiais visus pasveikinęs ir padėkojęs už kvietimą dalyvauti renginyje kreipėsi R. Karbauskis. Vertinu ir stengiuosi dalyvauti kiekviename susitikime į kurį esu kviečiamas, džiaugiuosi puikia man suteikta galimybe su jumis susitikti akcentavo pranešėjęs.

Iš pirmų žodžių buvo galima suprasti, jog lyderystės bei verslo paslaptis pranešėjas dėstys kiek kitaip – nesigilindamas į lyderystės teoriją, o tiesiog kalbėdamas apie tautines vertybes, savo šeimą bei gimtąjį kraštą.

Lyg tarp kitko prisiminęs, kad verslą pradėjo devyniolikos, būdamas antrame tuometės Lietuvos žemės ūkio akademijos kurse, kad sėkmingais žmonėmis gali tapti visi, kurie nebijo sunkaus darbo ir siekia užsibrėžtų tikslų. Registruodami su kolegomis savo įmonę patyrė sunkumų ir netikslumų, todėl išstudijavo įmonių įregistravimo rengimo nuostatus ir netgi sukūrė panašios specifikos verslą – rengė naujų įmonių įregistravimo nuostatus.

Pagrindinis dalykas versle nėra tik kapitalas ir įtaka. Mes, turėdami įmonės biurą ir netgi sekretorę, su kolega į darbą atvykdavome troleibusu, nes neturėjome automobilių. Bet šios laikinos kliūtys neatėmė iš mūsų noro siekti, tobulėti ir pelnyti reikiamą vietą verslo rinkoje. Svarbiausia, kad neišnyktų vertybės ir išsikristalizuotų tai, kas gyvenime yra svarbiausia. Drąsiai galiu pasakyti, jei būčiau vartojęs alkoholį, manęs šiandien čia nebūtų“, – pridūrė R. Karbauskis.

Papasakojęs apie savo įmones, pranešėjas akcentavo, jog daug darbuotojų, dirbančių jo įmonėse, jis išsiugdė ir užsiaugino pats. „Mes nuolat dairomės puikių būsimųjų specialistų, skiriame jiems stipendijas, o vėliau kviečiame atlikti praktiką mūsų įmonėse. Kad pasikeistų visa situacija Lietuvoje – turi pasikeisti kartos. Jūs esate tie žmonės, kurie gyvens ateityje, tad susikurkite tą ateitį patys“, – studentus ragino lyderis.

„Drąsiai galiu pasakyti, kad svarbiausia gyvenime – tolerancija ir kantrybė bei sugebėjimas viską atlikti šiandien, nes rytojus gali ir neišaušti. Sakantis, jog kiekvieną dieną gyvenantis kaip paskutinę R. Karbauskis pridūrė: „Tik negalvokite, jog nieko neplanuoju. Planų turiu daugeliui metų į priekį ir stengiuosi juos kuo greičiau įgyvendinti.“

Prisipažinęs, jog stengiasi nuolat bendrauti su vaikais ir būti su jais kartu. „Tai svarbiausia – jaunoji karta yra mūsų ateitis, ir negalima visada pasiteisinti, jog neturime laiko ir mus slegia daug rūpesčių. Reikia stengtis viską suspėti, tereikia mokėti planuoti ir skaičiuoti keletą žingsnių į priekį, ir viskas pavyks. Neleiskime stresui mūsų užvaldyti ir stresinėse situacijose ieškokime sprendimo būdų, kaip išspręsti problemas. Reikia mylėti savo kraštą, tėvų ir protėvių žemę, vertinti sąžiningumą ir būti sąžiningais patiems sau, tada daugelis abejonių jūsų neslėgs.“

Baigdamas susitikimą R. Karbauskis patikino, jog žemės ūkio specialistai ateityje valdys pasaulį.
Prieš susitikimą daugelis pirmakursių žinojo, kad bendraus su turtingu verslininku, sėkmingu politiku, mecenatu. Po paskaitos kalbinti pirmakursiai džiaugėsi, jog susitiko su R. Karbauskiu ir buvo maloniai nustebinti tokio garsaus žmogaus nuoširdumu ir paprastumu. Tiesioginis bendravimas, neperkrautas tarptautiniais terminais ir sunkiomis frazėmis, nudžiugino studentes Astą Gečaitę ir Gretą Levanauskaitę. Karolina Čalnerytė ir Greta Kelnerytė, kurios akcentavo, kad susitikimai su lyderiais skatina siekti savų tikslų, išgirdus sėkmės istoriją iš žmogaus, kuris tai pasiekė, ir pats užsidegi noru tobulėti. Pirmakursė Ieva Šliažaitė neslėpė, kad nustebino nuoširdus pokalbis ir geranoriškumas bei pagalba jauniems žmonėms. Lyderio kalba įkvėpė stiprybės bei pasitikėjimo savimi. Kartais reikia išgirsti sėkmės istoriją ir pasidžiaugti to žmogaus darbais.

Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas doc. dr. R. Stankevičius sakė: „Rengdami susitikimus su lyderiais žemės ūkio srityse tikimės įkvėpti bei paskatinti studentus jau nuo pirmojo kurso tiksliai susidėlioti prioritetus, gilinti žinias ir siekti, kad žemės ūkio mokslai Lietuvoje taptų prioritetiniai. Svarbu, kaip bus paruošta dirva augalininkystei, kokius gaminsime pašarus, kuriais šersime gyvulius ir pagaliau ką valgysime patys. Sveikame kūne – sveika siela, tad maistas turi būti aukščiausios kokybės. Kokybę galima pasiekti tik nuolat gilinant žinias ir siekiant kuo geresnių rezultatų. Jūs turite auksinę specialybę, tad pasinaudokite tuo ir stenkitės tapti savo srities lyderiais“, – tą nuolat akcentuoju savo fakulteto studentams, kuriais labai didžiuojuosi.“

Jolantos JONIKIENĖS straipsnis ir nuotrauka