Veterinarijos gydytojų gretos pildosi

Skubame pasidžiaugti, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijoje buvo iškilmingai įteikti Veterinarijos fakulteto magistro diplomai veterinarijos gydytojams.

Tradiciškai šventėje dalyvavo LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas, prorektoriai, dekanai, universiteto bendruomenės nariai, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius, Seimo narys Kazys Starkevičius.

Su pagyrimu Veterinarijos akademiją baigė dvi studentės – Audronė Pakamanienė ir Sandra Belickaitė. Iš viso diplomai įteikti 104 studentams, 2007 m. įstojusių į pirmąjį veterinarinės medicinos kursą. Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Albina Aniulienė pasidžiaugė, kad kiekvienais metais vis daugiau studentų užbaigia studijas. Taip pat ji pastebėjo, kad veterinarijos akademiją vis dažniau renkasi merginos, nors anksčiau jų būdavo tik viena kita, taip pat jog yra nemažai norinčiųjų tęsti studijas doktorantūroje ir rezidentūroje..

„Esame patenkinti magistrinių darbų kokybe, jų įvertinimų vidurkis – 8,7 balo. Diplominius darbus ypač gyrė baigiamųjų darbų komisijos pirmininkas Raimundas Mockeliūnas, kurio teigimu, nemažą jų dalį būtų galima spausdinti mokslinėje literatūroje. Apskritai veterinarinės medicinos magistrinių darbų kokybė gerėja, tam įtakos turi tai, kad nuo šių mokslo metų Veterinarijos fakultetas jau gali įsigyti mokslo tyrimams būtinų priemonių. Kadangi laboratorijos praturtėjo, tai ir magistrų darbai yra gilesni“, – pasakojo prof. A. Aniulienė.

Akademijos dekanė akcentavo, kad įgijusieji veterinarijos gydytojo specialybę asmenys tikrai neturėtų bijoti bedarbystės, atvirkščiai – kadangi pastarieji gali dirbti ne tik gydytojais, bet ir specialistais skerdyklose, maisto įmonėse, platų tinklą turinčioje Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, jaunų specialistų ieško farmacinės bendrovės bei smulkių gyvūnų klinikos.

„Mūsų absolventai tarpusavyje jau ir konkuruoja – Kaune ir jo rajone veikia apie 60 smulkių gyvūnų klinikų, kurioms reikia darbuotojų.. Nuolat specialistų darbui su produkcijos gyvūnais fermose prašo bendrovės, tačiau ten jaunimas nesiveržia, nenoriai važiuoja dirbti į rajoną. Pavyzdžiui, Visaginas nuolat mūsų prašo specialistų, bet net šiemet studijas baigusi viena visaginietė ten grįžti nenori, ieško darbo Kaune arba Vilniuje“, – pasakojo dekanė.

Dirbti su stambiais gyvuliais pasirinko tik keli baigusieji, nors jiems potencialūs darbdaviai siūlo labai geras sąlygas, tiek darbo užmokesčio, tiek ir kitokių papildomų privalumų atžvilgiu.

Nors studijos ne pigios ir nemažai studentų moka už mokslą, tačiau populiarumas veterinarine medicina neslūgsta.

Susiję straipsniai

Comments are closed.