Žemdirbius finansuoja kreditoriai

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas garantijas kredito įstaigoms teikia ne tik už kreditus investiciniams projektams įgyvendinti, bet ir už kreditus ar kredito linijas, skirtas trumpalaikiam turtui įsigyti ir paslaugoms žemės ūkiui apmokėti, kas žemdirbiams ypač aktualu artėjant pavasario darbams.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorės Danguolės Čukauskienės nuomone, pavasaris didelių ir svarbių darbų žemdirbiams metas. Sezoniniai darbai – sėja, tręšimas, augalų apsauga, derliaus nuėmimas, žemės ūkio technikos bei įrangos remonto ir priežiūros bei kitų paslaugų žemės ūkiui atlikimas – nuolat reikalauja nemažų apyvartinių lėšų, o žemės ūkio verslo sezoniškumas neužtikrina, kad pajamos bus gautos tuomet, kai jų labiausiai reikia. „Todėl pavasario darbams būtina ruoštis jau dabar, o dažnam žemdirbiui išsiversti be skolintų iš kredito įstaigų lėšų yra labai sudėtinga. Kredito užstato problemą gali išspręsti mūsų teikiama kredito garantija“, – teigia D.Čukauskienė.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas teikia garantijas už kreditus, skirtus trumpalaikiam turtui įsigyti, t.y. sėkloms, trąšoms, augalų apsaugos priemonėms, atsarginėms dalims ir pan. bei paslaugoms žemės ūkiui apmokėti: žemės ūkio technikos bei įrangos remonto ir priežiūros, žemės gerinimo bei apdirbimo, žuvininkystės ir kitoms paslaugoms pagal Paslaugų žemės ūkiui sąrašą, patvirtintą žemės ūkio ministro 2002-12-31 įsakymu Nr. 3D-528, atlikti. Kreditai gali būti imami tiek bankuose, tiek kredito unijose. Garantuojama ne tik už kreditus, bet ir kreditinę liniją, kuri ypač patraukli įsigyjant žemės ūkio veiklai vykdyti reikalingą trumpalaikį turtą. Šių kreditų terminas neribojamas. Ribojama tik kredito suma – kreditas, kurio grąžinimas užtikrinamas garantija, negali būti didesnis kaip 4 mln. Lt.

Garantijos už kreditus ar kredito linijas trumpalaikiam turtui įsigyti teikiamos ir smulkioms bei vidutinėms įmonėms kaime, kurios plėtoja alternatyvius verslus. Žemdirbiams, kaimo verslininkams ar kitiems ūkio subjektams suteikiama iki 70 proc. negrąžinto kredito sumos garantija. Jauniesiems ūkininkams ar žemės ūkio veiklos subjektams, apdraudusiems augalų pasėlius, gali būti garantuojama net iki 80 proc. kredito sumos.

„Žemės ūkio paskolų garantijų fondas suteikia realią galimybę iš kredito įstaigų pasiskolinti lėšų ūkio veiklai vystyti ir gauti puikų derlių, – sako D.Čukauskienė. – Tikimės, kad ir toliau išliksime patikimu partneriu tarp žemdirbio ir kredito įstaigos.“

Parengta pagal Žemės ūkio paskolų garantijų fondo informaciją.

Susiję straipsniai

Comments are closed.