Žymiausios pasaulio karvės ir buliai

Kartais populiarumo spinduliuose progą pasimaudyti gauna ne tik ryškiausios žvaigždės, bet ir mūsų auginamos karvės. Visame pasaulyje joms statomos skulptūros, karvės tampa produktų simboliais bei linksmų reklamų „veidais“.

Aukščiausia karvė?

Praėjusių metų lapkritį visą pasaulį apskriejo žinia apie bene didžiausią pasaulyje karvę. Holšteinų veislės Knickers užsaugo iki 1,93 m, taip vos ne dvigubai pralendama kitas savo bandos nares. Septynerių metų gyvulys sveria apie 1 400 kg.

Tačiau pasklidus šiai žiniai, netrūko ir tyliai besijuokiančių pienininkų dėl tokių faktų iškraipymo. Pirmiausia, ūkininkai pastebėjo, kad Knickers yra visai ne karvė, o kastruotas jautis. Pasak jų, tokio tipo gyvuliai paprastai yra skerdžiami sulaukę 3 metų, o Knickers išgyveno iki septynerių, taip turėdamas daugiau laiko augti. Galiausiai, pasak ekspertų, Knickers atrodo toks didelis ir galingas tik todėl,kad yra užfiksuotas šalia gerokai mažesnių gyvulių(lyg dviejų metrų krepšininkas pastatytas šalia mažų vaikų).

Volstryto bulius

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Niujorke esanti bronzinė agresyvaus buliaus skulptūra, yra vienas didžiausių traukos objektų mieste. 3,4 m aukščio, 3 400 kg sverianti skulptūra simbolizuoja finansinį klestėjimą ir ryžtą kiekvieną akimirką pulti į kovą.

wall street

Karvė skraidūnė

1930 metais, kai dauguma žmonių galėjo dar tik pasvajoti apie įperkamus lėktuvo bilietus, Elm Farm Ollie tapo pirmąja į orą pakilusia karve. Į istorija ji įėjo ir kaip pirmoji ore pamelžta karvė (skrydžio metu davė apie 23 litrus pieno). Tokios garbės Ollie nusipelnė dėl ramaus savo būdo ir didelio primilžio.

1

Karvės už vištieną

1995 metais Amerikoje pasirodė reklama, kurioje karvės laikė vištieną raginančius valgyti plakatus („Eat mor chikin“). Vištienos fabriko savininkas ir reklamos agentūra taip nusprendė ne tik prajuokinti, bet ir sukelti žmonių gailestį karvėms bei paraginti geriau rinktis vištieną, o ne jautieną,

Daugiau nei 20 metų trukusi reklamos kompanija ne tik padidino vištienos pardavimus, sukrovė vištienos fabriko direktoriui turtus, bet ir paskatino amerikiečius liepos mėnesį minėti nacionalinę dėkingumo karvėms dieną.

chickfila01lg

Susiję straipsniai

Comments are closed.